Arctic Monkeys w Polsce 2023 - bilety, data i miejsce koncertu

i

Autor: Alex Turner/agefotostock/East News Arctic Monkeys zagrają w Polsce w 2023 roku

Arctic Monkeys w Polsce w 2023 - bilety, data i miejsce koncertu

2023-03-04 13:33

Arctic Monkeys to jeden z najpopularniejszych i najbardziej uznanych współczesnych zespołów rockowych. Grupa jest świeżo po wydaniu swojego najnowszego albumu studyjnego, który od dnia premiery zbiera rewelacyjne recenzje na całym świecie. Formacja zawita w przyszłym roku do Polski, by promować tak świetnie przyjęty krążek "The Car".

Arctic Monkyes to angielski zespół rockowy, założony w 2002 roku. Grupa powstała z inicjatywy trójki przyjaciół: Alexa Turnera, Matta Heldersa i Andy'ego Nicholsona. Wczesne lata działalności formacji to koncertowanie, w wyniku którego ta zwróciła na siebie uwagę radia BBC, ostatecznie kontrakt płytowy udało się jej podpisać w 2005 roku. Pierwszy album studyjny Arctic Monkeys, zatytułowany Whatever People Say I Am, That's What I'm Not ukazał się w 2006 roku i natychmiast osiągnął duży sukces krytyczny i komercyjny. Grupa umacniała swoją pozycję nadziei współczesnego rocka, wydając kolejne krążki - Favorite Worst Nightmare, Humbug Suck It and See. Przełomem okazał się być album AM, z którego pochodzi najsłynniejszy numer zespołu, Do I Wanna Know? Grupa powróciła z nowym wydawnictwem w październiku tego roku, wydając płytę The Car, która od dnia premiery zbiera rewelacyjne opinie krytyków. 

ZOBACZ TAKŻE: KONCERTY ROCKOWE W POLSCE 2023 - kto wystąpi?

Arctic Monkeys w Polsce w 2023 roku - data i miejsce

Zespół w ramach promocji krążka zawita także do Polski! Angielska formacja zagra w naszym kraju w ramach uwielbianego festiwalu Open'er Festival! Arctic Monkeys pojawią się na scenie lotniska Gdynia-Kosakowo trzeciego dnia imprezy, czyli 30 czerwca 2023 roku. 

Rockowe koncerty w 2023 roku - na te zespoły czekamy najbardziej!

Arctic Monkeys w Polsce - bilety

W sprzedaży dostępne są już bilety w systemie Early Bird, ile kosztują? Za czterodniowy karnet w przedsprzedaży należy zapłacić 739 zł (z miejscem na polu namiotowym 979 zł), za dwudniowy 529 zł (z polem 689 zł), jednodniowa wejściówka kosztuje obecnie 349 zł. Sprzedaż regularna biletów rozpocznie się 29 listopada 2022 roku i potrwa do 5 czerwca 2023 roku.