Arch Enemy żegnają się z gitarzystą! Jaki jest powód rozstania?

i

Autor: Grzegorz Ksel/REPORTER Zmiany w składzie Arch Enemy

Arch Enemy żegna się z gitarzystą! Jaki jest powód rozstania?

2024-01-02 11:11

Nowy rok zespół Arch Enemy rozpoczyna sporymi zmianami! Kilka dni temu odejście ze składu formacji ogłosił jej długoletni i zupełnie kluczowy członek. Jaki jest powód takiej decyzji? Czy wiadomo już, kto zastąpi gitarzystę w składzie? Grupa zamieściła w swoich social mediach obszerne oświadczenie, w którym zwraca się do fanów.

Zespół Arch Enemy obecny jest na światowej scenie od 1996 roku i przez te wszystkie lata zapracował sobie na miano jednej z najważniejszych współczesnych metalowych formacji. Przez cały ten czas obecności na rynku grupa przeszła liczne zmiany w składzie, a te najgłośniejsze dotyczą roli wokalistki, którą od 2014 roku pozostaje uwielbiana przez fanów Alissa White-Gluz. Zdaje się, że stanowisko to pozostaje jak najbardziej bezpieczne, do zmiany doszło jednak na innym, nie mniej kluczowym...

Najlepsze wokalistki rockowe - zagranica

Jeff Loomis opuszcza Arch Enemy!

Dosłownie na sam koniec roku formacja opublikowała w swoich social mediach oświadczenie, którego treść bardzo zaskoczyła fanów. Jak pisze w nim, z zespołu zdecydował się odejść długoletni gitarzysta Jeff Loomis. Muzyk dołączył do składu w 2014 roku i brał udział w nagraniach trzech płyt: War Eternal, Will to Power i najnowszym, czyli Deceivers z lipca 2022 roku. Zgodnie z zamieszczonym wpisem, do rozstania doszło w dobrej atmosferze, a założyciel Arch Enemy, Michael Amott napisał, że jest bardzo wdzięczny Jeffowi za wspólnie spędzoną niemal dekadę i życzy mu wszystkiego, co najlepsze w dalszej karierze.

Sam Loomis także zabrał głos pisząc, że życzy kolegom i koleżance z dawnego zespołu powodzenia, podziękował im także za wszystko i określił jako "przyjaciół na całe życie". Gitarzysta zapewnił, że przed nim zupełnie nowy rozdział.

Kto jest nowym gitarzystą Arch Enemy?

Zespół nie traci czasu i już zdradził nazwisko swojego nowego członka. Nowym gitarzystą Arch Enemy został Joey Concepcion. Muzyk już zdążył określić ten fakt mianem "zaszczytu i przywileju", zapewnił też, że nie może doczekać się pierwszych koncertów.

Listen on Spreaker.