(Anty)walentynki w stylu Type O Negative! Zespół wydał koncertowy klip do Love You To Death

i

Autor: Screen z YouTube/Nuclear Blast Records Live wideo od Type O Negative

(Anty)walentynki w stylu Type O Negative! Zespół wydał koncertowy klip do "Love You To Death"

2023-02-15 10:51

Zespół Type O Negative raczej nie kojarzy się nikomu z Walentynkami, czyli wielkim świętem miłości? Błąd! Grupa, a szczególnie jej lider, Peter Steele, mieli bardzo specyficzne spojrzenie na uczucia, co świetnie oddaje utwór "Love You To Death". Z okazji tegorocznego święta zakochanych, zespół postanowił podzielić się z fanami wideo z występu z tą kompozycją!

Type O Negative to jeden z najsłynniejszych zespołów, reprezentujących gotycki metal. Grupa została założona z inicjatywy Petera Steele'a - głównego wokalisty, basisty i kompozytora. Charyzma i hipnotyzujący, głęboki głos muzyka przyciągały tłumy. Artysta zmarł w 2007 roku, co oznaczało równocześnie koniec funkcjonowania formacji. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów twórczości zespołu były niezwykle mroczne teksty, poruszające takie tematy, jak śmierć, zdrada, upływ czasu, seks i miłość. Ta jednak nie była prezentowana w swoim słodkim i miłym obliczu, a jako źródło nieustającego bólu. 

Live wideo Type O Negative jako prezent walentynkowy dla fanów!

Najlepszym tego przykładem jest utwór Love You To Death! Znalazł się on na wydanym w 1996 roku czwartym albumie studyjnym zespołu, October Rust i do dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w repertuarze Type O Negative. Kompozycja została wydana jako drugi singiel z płyty i obrazował ją klimatyczny teledysk. Z okazji tegorocznych Walentynek, żyjący członkowie formacji postanowili podzielić się z fanami czymś bardzo wyjątkowym! Światło dzienne ujrzało nagranie z wykonania Love You To Death na festiwalu Wacken Open Air z 2007 roku! Wersja ta znalazła się już na wydanej w listopadzie ubiegłego roku rocznicowej edycji ostatniego albumu Type O Negative, czyli Dead Again z 2007 roku. Na wydawnictwo, dostępne w formatach 2CD i 3LP, trafiły także bonusowe utwory, czyli wykonania live najsłynniejszych kompozycji grupy, w tym własnie Love You To Death. 

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?