Johnny Kelly (Type O Negative) o tym, czy jest szansa na powrót legendarnej grupy bez Petera Steela w składzie

i

Autor: Screen z Instagrama/typeonegativeofficial Czy Type O Negative powróci?

Johnny Kelly (Type O Negative) o tym, czy jest szansa na powrót legendarnej grupy bez Petera Steela w składzie

2022-11-15 14:13

Zespół Type O Negative przestał istnieć w 2010 roku, gdy w wieku zaledwie 48 lat zmarł wokalista i autor tekstów Peter Steel. Od tamtej pory formacja zajmuje się jedynie wydawaniem wznowionych edycji kultowych płyt grupy. Nie da się jednak ukryć, że zespół nadal ma na świecie grono fanów, które skrycie liczy na powrót zespołu. Johnny Kelly zdradził w jednym z ostatnich wywiadów, czy są na to jakiekolwiek szanse.

Zespół Type O Negative został założony w Nowym Jorku w 1989 roku przez Petera Steele, po rozpadzie jego poprzedniej grupy. Skład uzupełnili przyjaciele Steele z dzieciństwa - Sal Abruscato, Josh Silver i Kenny Hickey. Początkowo grupa występowała jako Repulsion, by następnie zmienić nazwę na Sub-Zero, a ostatecznie zacząć nagrywać jako Type O Negative. Debiutancki album formacji, Slow, Deep and Hard, utrzymany był w klimacie gotyckiego metalu, a jego brzmienie zainspirowane zostało Black Sabbath. Wydawnictwo można określić jako album koncepcyjny, który skupia się na historii mężczyzny, który dokonuje zemsty na zdradzającej go partnerce, by ostatecznie samemu popełnić samobójstwo. W następnym okresie grupa wydawała płyty co roku - w 1992 roku świtało dzienne ujrzał The Origin of the Feces, rok później Bloody Kisses, który spotkał się z uznaniem krytyków i uzyskał status złotej płyty. Równie dobrze przyjęte zostały kolejne wydawnictwa: October Rust, World Coming Down, Life Is Killing Me i Dead AgainW 2010 roku, w wieku zaledwie 48 lat, zmarł Peter, co było równoznaczne z rozpadem Type O Negative.

Johnny Kelly (Type O Negative) o tym, czy jest szansa na powrót legendarnej grupy bez Petera Steela w składzie

Johnny Kelly dołączył do Type O Negative w 1993 roku i był członkiem grupy do samego końca jej działalności. Ostatnio perkusista udzielił wywiadu magazynowi "Sonic Seducer", w którym został zapytany o to, czy grupa kiedykolwiek miała w planach powrót, bez założyciela w składzie i czy można na to liczyć w przyszłości. Kelly odpowiedział wprost - żyjący członkowie nigdy nie rozważali ponownego zebrania się po śmierci Pete'a. Muzycy uważają, że nie ma na to szansy w sytuacji, gdy wokalisty już nie ma na świecie, gdyż zespół nie mógłby się nazywać Type O Negative bez Steele w składzie. Mimo to perkusista uważa, że praca muzyka zasługuje na jakąś formę upamiętnienia. 

Artyści, którzy powinni wydać nowy album w 2023 roku - zagranica

Nie wiem, czy kiedykolwiek chciałbym zrobić coś takiego, jak wyruszyć w trasę lub… To nigdy nie mogłoby być postrzegane jako nasz zjazd. Petera już nie ma, więc nie można tak po prostu zorganizować ponownego spotkania. Myślę, że praca Petera zasługuje na jakieś upamiętnienie. Jak to by miało wyglądać, naprawdę nie mam pojęcia. Ale nigdy poważnie nie rozważaliśmy zorganizowania jakiegokolwiek ponownego spotkania lub wydania czegoś jako Type O Negative bez Petera. Peter, jego muzykalność, jego charakter – bez niego nie można by tego nazwać Type O Negative - powiedział w rozmowie Johnny Kelly.

Metallica - co wiesz o legendzie thrash metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W jakich latach Dave Mustaine był członkiem Metalliki?