Jak brzmi Pantera w stylu Type O Negative? Mash-up, którego nikt się nie spodziewał

i

Autor: Jason L Nelson/AdMedia/Capital Pictures/EAST NEWS/Screen z YoiTube/Roadrunner Records Pantera jako Type O Negative? Posłuchaj!

Jak brzmi Pantera w stylu Type O Negative? Mash-up, którego nikt się nie spodziewał

2022-11-08 14:39

Mash-up to ten rodzaj muzycznego eksperymentu, wokół którego trudno przejść obojętnie. Przekopując się przez odmęty Internetu można natrafić na prawdziwe małe perełki, wspaniałe połączenia, których nikt raczej nie spodziewał się usłyszeć. Co powiecie na miks Pantery i Type O Negative? Sprawdźcie, co z tego wyszło!

Terminem mash-up określa się kreatywne połączenie dwóch lub więcej, już dość znanych, utworów, które w wyniku swoistego eksperymentu muzycznego stają się jedną całością. Wyróżnia się kilka rodzajów tego zjawiska, a do najpopularniejszych z pewnością należą "cut and paste mix", czyli połączenie wielu krótkich fragmentów różnych numerów w jeden oraz "glitch", czyli zupełnie nowe przetworzenie piosenki, mające na celu nadanie jej innego charakteru. Coś takiego właśnie robi na swoim kanale YouTuber Denis Puana, który na swoim kanale sprawdza, jak brzmiałyby popularne kawałki danego zespołu, grane w stylu zupełnie innej kapeli. 

Jak brzmi Pantera w stylu Type O Negative? 

Tym razem YouTuber wziął na warsztat numer Cementary Gates, czyli pierwszy duży hit legendarnego zespołu Pantera. Power ballada grupy w świetny sposób pokazuje umiejętności wokalne Phila Anselmo. Puana postanowił sprawdzić, jak brzmiałby ten utwór, gdyby został nagrany przez legendarną formację Type O Negative, która prywatnie bardzo przyjaźniła się z członkami Pantery. Zespół, na czele którego stał charyzmatyczny Peter Steel, zasłynął jako wykonawca gotyckiego metalu, którego teksty skupiają się przede wszystkim na tematach niespełnionej miłości, śmierci i depresji. W przeciągu ponad 20-letniej kariery grupa wydała siedem albumów studyjnych i nagrała wiele kultowych numerów z Christian Woman, My Girlfriend's Girlfriend, Cinnamon Girl, Everyone I Love Is Dead I Don't Wanna Be Me na czele. Co byłoby, gdyby jeden z tych hitów był zatytułowany Cementary Gates? Sprawdź wynik eksperymentu poniżej!

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?