Pantera ogłasza pierwszy od 22 LAT koncert w Europie! Kiedy i gdzie zagra legenda metalu?

i

Autor: Jason L Nelson/AdMedia/Capital Pictures/EAST NEWS Pantera zagra w Europie!

Pantera ogłasza pierwszy od 22 LAT koncert w Europie! Kiedy i gdzie zagra legenda metalu?

2022-11-03 15:17

Powrót Pantery oficjalnie stał się faktem w sierpniu tego roku. To wtedy właśnie w oficjalnych social mediach grupy pojawiły się informacje o zaplanowanych jeszcze na ten rok koncertach. Fani legendy dosłownie oszaleli i od razu zaczęli domagać się występów w innych częściach globu. Mamy dobrą informację dla wielbicieli z Europy! Pantera zagra na Starym Kontynencie po raz pierwszy od 22 lat!

Pierwsze wieści o wielkim powrocie Pantery pojawiły się w lipcu tego roku, kiedy to amerykański magazyn "Billboard" opublikował artykuł, w którym, powołując się na pracownika agencji koncertowej, informował o planowanym ponownym zjednoczeniu legendy metalu. Kwestią problematyczną i najbardziej nurtującą fanów stał się fakt, iż nie żyje dwóch członków założycieli tej formacji, Vinnie Paul Abbott Darrell Abbott. Bardzo szybko media obiegła plotka, że w ich zastępstwie na scenie pojawią się gitarzysta Zakk Wylde perkusista Charlie Benante. Z czasem wieści te potwierdził Wylde, jednak oficjalnie ogłoszenie ze strony samego zespołu nadeszło pod koniec sierpnia - to wtedy w social mediach Pantery pojawiło się wideo zapowiadające powrót, ogłoszono także cztery koncerty, które odbędą się jeszcze w tym roku. Legenda metalu zamierza jednak koncertować dużo dłużej!

Pantera ogłasza pierwszy od 22 LAT koncert w Europie! Kiedy i gdzie zagra legenda metalu?

Rex Brown, Phil Anselmo, Zakk Wylde i Charlie Benante, zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, będą także występować na terenie Europy! Pantera powraca na teren Starego Kontynentu po 22 latach, by zagrać jako jedna z gwiazd festiwalu Rock Am Ring, który odbędzie się w Niemczech w dniach 2-4 czerwca 2023 roku! Na chwilę obecną nie wiadomo, którego dnia zagra zespół. Znane są także inne gwiazdy wydarzenia, na Rock Am Ring 2023 wystąpią także m.in. Evanescence, Papa Roach, Tenacious D, YUNGBLUD, Jinjer, Arch Enemy, Nova Twins czy Nothing But Thieves. 

Artyści, którzy powinni wydać nowy album w 2023 roku - zagranica

Zakk Wylde nie zamierza brzmieć jak Dimebag Darrell

W rozmowie z "Guitar World" Zakk Wylde zdradził, czego mogą się spodziewać fani po nadchodzących koncertach Pantery. Gitarzysta już jakiś czas temu powiedział, że ponownie spotkanie żyjących członków formacji z nim i Charliem nigdy nie będzie się równać prawdziwej Panterze, jednak wszyscy zrobią co w ich mocy, by oddać ducha legendy. Muzyk powiedział, że zdaje sobie sprawę z tego, że nigdy nie będzie brzmiał jak Dimebag, choć będzie się starał pozostać jak najbardziej wiernym oryginałowi. 

Sonda
Liczysz na koncert Pantery w Polsce?