Ann Wilson (Heart) walczy z nowotworem. Zespół odwołał całą trasę koncertową

i

Autor: KEVIN WINTER/Getty AFP/East News Wokalistka zespołu Heart walczy z ciężką chorobą - trasa koncertowa odwołana

muzyczne wiadomości

Ann Wilson (Heart) walczy z nowotworem. Zespół odwołał całą trasę koncertową

2024-07-03 9:13

Siostry Ann i Nancy Wilson pojednały się i zapowiedziały trasę koncertową zespołu Heart, która miała dotrzeć również do Europy. Niestety, już kilka tygodni temu to właśnie ta część występów została odwołana - teraz grupa zdecydowała się anulować również pozostałe pokazy, ujawniając przy tym powód takiej decyzji.

W 2016 roku w zespole Heart doszło do podziału, gdy mąż Ann Wilson, Dean Wetter, został aresztowany za rzekomą napaść na 16-letnich synów swojej szwagierki, Nancy Wilson. Choć grupa nie przerwała trasy, relacje między siostrami były niezwykle napięte, aż w końcu w kwietniu 2017 roku oficjalnie potwierdzono, że formacja zawiesiła działalność, Obie siostry Wilson skupiły się na własnych projektach, w 2019 roku stało się jednak jasne, że konflikt został zażegnany, a zespół ogłosił nową trasę, ta jednak napotkała przeszkody ze względu na znaczące zmiany w składzie grupy.

Heart zagrało pierwsze koncerty od prawie czterech lat w grudniu 2023 roku, a już na początku tego roku grupa ogłosiła światową trasę koncertową, na której pojawić się miały także zespoły Cheap Trick, Def Leppard, Journey i Squeeze. Niestety, pod koniec maja formacja ogłosiła, że zmuszona jest odwołać wszystkie koncerty na terenie Wielkiej Brytanii i Europy, a jako powód podano problemy zdrowotne Ann. Te okazały się być naprawdę poważne.

Najważniejsze kobiece albumy rockowe wszech czasów

Ann Wilson ma raka - zespół Heart odwołuje koncerty

Zespół wydał nowe oświadczenie, w którym ogłosił, że również pozostałe występy na trasie nie odbędą się. Tym razem zdecydowano się jednak podać konkretny powód - okazuje się, że Ann Wilson walczy z chorobą nowotworową. W oświadczeniu, napisanym w imieniu wokalistki, wskazano, że ta całkiem niedawno przeszła zabieg, a usunięta zmiana okazała się być nowotworowa. Ann musi teraz przejść chemioterapię, jak jednak zaznacza, zabieg zakończył się sukcesem, ona sama czuje się dobrze, zamierza jednak wypełnić zalecenia lekarzy co do dalszej terapii, co jednak wiąże się z odwołaniem wszystkich koncertów do końca tego roku.

Jak dodaje jednak artystka, zamierza zrobić wszystko, by stanąć na scenie już w 2025 roku, a teraz zrobi sobie krótką przerwę, by dojść do formy. Ann Wilson nie określiła, o jaki rodzaj raka chodzi, na koniec oświadczenia pisze także, że to jej ostatni komentarz w tej sprawie.

Oto nasz wybór najlepszych zagranicznych płyt z lat 70.