Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Marcinem Mellerem w “Mellinie” Eski Rock!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. ARTUR HOJNY Aleksander Kwaśniewski w najnowszej "Mellinie" Eski Rock

Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Marcinem Mellerem w “Mellinie” Eski Rock!

2023-04-21 10:35

W czwartek 20 kwietnia, o godzinie 18:00, swoją premierę miał szesnasty już odcinek talk show “Mellina”, prowadzonego przez Marcina Mellera - historyka, dziennikarza i autora książek. Gościem epizodu był Aleksander Kwaśniewski - polski polityk i dziennikarz. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1995–2005.

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 19:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest od soboty na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.

Aleksander Kwaśniewski w “Mellinie” Eski Rock!

Gościem najnowszego epizodu “Melliny” będzie Aleksander Kwaśniewski! Człowiek-legenda, polski polityk, ale także dziennikarz - był on współtwórcą pierwszego polskiego czasopisma poświęconego komputeryzacji „Bajtek”, które założono w 1985. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1995–2005. Działalność polityczną rozpoczął już w latach młodości - pełnił funkcję przewodniczącego rady uczelnianej Socjalistycznego Związku Studentów Polskich w latach 1976–1977. W okresie PRL-u Aleksander Kwaśniewski był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, w 1989 był uczestnikiem obrad plenarnych Okrągłego Stołu. Rok później, wraz z Leszkiem Millerem i Józefem Oleksym, został współtwórcą Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej, na czele której stał do 1995 roku. W tym właśnie roku wystartował w wyborach prezydenckich, które ostatecznie wygrał, zostając zaprzysiężonym na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 23 grudnia 1995 roku. Pięć lat później Aleksander Kwaśniewski ubiegał się o reelekcję - w głosowaniu z 8 października 2000 zdobył 53,9% głosów, uzyskując reelekcję już w pierwszej turze. Po zakończeniu kadencji Aleksander Kwaśniewski skupił się na prowadzeniu działalności fundacji “Amicus Europae”. Już 17 maja zaś światło dzienne ujrzy książka “Prezydent. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim”, czyli pierwszy wywiad rzeka z byłym prezydentem, w którym opowiada on o prezydenturze, rodzinie i samym sobie. Aleksander Kwaśniewski będzie także gościem Targów Książki i Mediów Vivelo, które odbędą się w dniach 18-21 maja na PGE Narodowym. Autora będzie można spotkać i poprosić o podpis na egzemplarzu książki. 

Mellina - Aleksander Kwaśniewski: "Andrzej Duda ws. Ukrainy zachowuje się absolutnie właściwie"

O czym rozmawiali Aleksander Kwaśniewski i Marcin Meller?

W “Mellinie” Eski Rock Aleksander Kwaśniewski przewiduje możliwe scenariusze w sprawie wojny na Ukrainie. O prezydeturze Andrzeja Dudy mówi:

Największy zarzut jaki trzeba postawić Andrzejowi Dudzie, to jest to, że nie wybił się na niezależność, mając ku temu wszelkie podstawy. Prezydent w Polsce naprawdę dużo może. (...) W sprawie Ukrainy zachowuje się absolutnie właściwie.

Były prezydent mówi, co myśli o memach na swój temat i przyznaje, że paradoksem jest to, że nie lubi mocnych alkoholi. Mówi też o wspólnej pasji, jaka łączyła go z Ludwikiem Dornem.

Jak dobrze pamiętasz kultowe cytaty z PRL-u? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Dokończ cytat: "Dzień dobry, zastałem..."
Listen on Spreaker.