Marcin Meller Mellina

i

Autor: Tomasz Radzik/SE

mellina

"MELLINA" Marcina Mellera - wszystkie odcinki w jednym miejscu

2023-11-16 19:46

"Mellina" to nowy, zupełnie wyjątkowy talk show Eski ROCK. Program prowadzony jest przez Marcina Mellera - historyka, dziennikarza i autora książek, nagrodzonego Bestsellerem Empiku za thriller "Czerwona Ziemia". Premiera nowych odcinków zaplanowana jest w każdy czwartek o godzinie 18:00 na YouTubie Eski ROCK.

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski ROCK. Mowa o talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 18:00 na kanale Youtube Eski ROCK. Podcast dostępny jest od piątku na Spotify i w środę na antenie Eski ROCK o 23:00.

Poniżej znajdziesz opublikowane już odcinki "Melliny" od pierwszego do czterdziestego szóstego. Kolejne epizody dostępne są TU.

"Mellina" #46 - Arek Jakubik

U Marcina Mellera Arek Jakubik opowiada m.in. o tym, dlaczego nie chciał, żeby jego synowi szli w aktorstwo, o planach gdzie spocznie po śmierci i co robił w operetce. Aktor opowiedział także nieco więcej o przyjaźni z reżyserem Wojciechem Smarzowskim, któremu zawdzięcza swoje największe filmowe role i o swojej pracy przy nagrobkach. Jakubik przyznaje, że kiedy ogląda mecz z kolegami i grają hymn, to śpiewa go na stojąco.Artysta przyznaje, że nawet w towarzystwie znajomych jest to różnie odbierane.

"Mellina" #45 - Marta Niedźwiecka

U Marcina Mellera w “Mellinie” w Esce Rock, Marta Niedźwiecka wchodzi mu do głowy i tłumaczy, czym różni się współczesne pokolenie od pokolenia ich rodziców. W programie Niedźwiecka miażdży Life Coachów, tłumaczy też, czym kieruje się Genzi. Gościni zdradziła, dlaczego nie oglądała serialu "Przyjaciele". A dlaczego niemal zemdlała, gdy usłyszała, że ulubionym filmem Marcina Mellera jest Braveheart? Wszystkiego dowiecie się w nowej “Mellinie”!

"Mellina" #44 - Magdalena Boczarska

U Marcina Mellera w “Mellinie” w Esce Rock, Magdalena Boczarska zdradziła, że kręcenie scen erotycznych wcale nie jest romantyczne. W filmie “Różyczka 2” aktorka gra razem ze swoim życiowym partnerem, Mateuszem Banasiukiem - w “Mellinie” zdradziła, czy taka sytuacja jest komfortowa, czy wręcz przeciwnie. Boczarska mówi też o imprezach w mieszkaniu w Krakowie, które odbywały się tam, nawet pod jej nieobecność. Ujawnia też jak radzi sobie z rozbieranymi scenami i czy uważa, że na planie powinna być osoba, odpowiedzialna za przestrzeganie zasad podczas kręcenia nagich scen.

"Mellina" #43 - dr Joanna Podgórska

U Marcina Mellera w “Mellinie” w Esce Rock, dr Podgórska mówi, jak trudne rzeczy tłumaczyć w prosty sposób. Ma tatuaże, słucha punk rocka, czasami przeklina i wie niemal wszystko o tym co dzieje się w naszym mózgu. Ale czy dopamina to samo dobro - to wszystko w prosty sposób wyjaśnia Marcinowi Mellerowi dr Asia Podgórska - autorka książki - “Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie”.’

"Mellina" #42 - Cezary Pazura

U Marcina Mellera w “Mellinie” w Esce Rock, legenda polskiego kina szczerze przyznaje, że film “Sztos 2”, którego był producentem, doprowadził go do bankructwa. Cezary Pazura opowiada też, dlaczego zagrał omdlenie w wojsku i jak to się stało, że służył razem z Markiem Sierockim. Gwiazdor “Psów” i “Kilera” przyznaje też, że ma klaustrofobię. Aktor opowiedział także, za co ceni swoją społeczność na Youtubie zgromadzoną wokół Wujka Czarka.

"Mellina" #41 - Sławomir Sierakowski

U Marcina Mellera w “Mellinie” w Esce Rock, Sławomir Sierakowski tłumaczy, dlaczego ludzie głosują na PiS. Podkreśla, że to partia, która ma cyniczny elektorat. Założyciel i redaktor “Krytyki Politycznej” mówi też, że w Konfederacji nie brakuje zwolenników LGBT i feministów, a Platforma skręca w stronę populizmu. bo musi.

"Mellina" #39 - Bartosz Węglarczyk

U Marcina Mellera w “Mellinie” w Esce Rock, dziennikarz, nazywany niekiedy zwierzęciem politycznym przyznaje, że ma już dosyć polityki i polityków! Jego zdaniem przerażający jest fakt, że dwie największe partie nie potrafią ze sobą rozmawiać. Węglarczyk opowiada też o wpadkach w programach na żywo i dlaczego nikt już nie chce czytać o wojnie w Ukrainie.

"Mellina" #38 -Mateusz Lachowski

U Marcina Mellera w “Mellinie” w Esce Rock, Mateusz Lachowski opowiada o tym, jak to jest relacjonować wojnę w Ukrainie od samego początku. Kiedy inni dziennikarze już wyjechali, on wciąż towarzyszy żołnierzom na froncie. Lachowski mówi, że najlepiej klika się prawda, a ta czasem jest niewygodna. Zdradza także, jak to możliwe, że za kilka tysięcy dolarów łapówki można było dostać odroczenie z wojska. Zaznacza, że zwykli Ukraińcy wciąż uważają Polaków za najbliższych sojuszników.

"Mellina" #37 - Andrzej Seweryn

U Marcina Mellera w “Mellinie” w Esce Rock, Andrzej Seweryn mówi, że biorąc rolę drag queen kierował się prostą zasadą "to było po prostu ciekawe zadanie aktorskie". Aktor ujawnia też, kto skrytykował go za grę w teatrze i w jakich rolach widziałby Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego.

"Mellina" #36 - Mary Komasa

W rozmowie z Marcinem Mellerem, Mary opowiedziała nieco więcej o swoim najnowszym singlu, "If You Let Me" oraz o swojej artystycznej rodzinie. Mary wyjaśnia, dlaczego w przeszłości wstydziła się swojego potężnego głosu. Mówi także o różnicach między życiem w Polsce, a w Niemczech. Marcin Meller pyta też o relację z bratem-bliźniakiem, gdyż sam ma rodzeństwo bliźniaków.

"Mellina" #35 - Tomek Lipiński

W rozmowie z Marcinem Mellerem, Tomek Lipiński mówi m.in. o tym jak oczarował go mało wtedy znany zespół Varius Manx, jak odciągnął Roberta Brylewskiego od nauki. Muzyk opowiada też o wpływie narkotyków na człowieka. I jak to się stało, że czytał ludziom w myślach. Ale będzie też o tym czym dla niego jest wolność.

"Mellina" #34 - Radosław Majdan

Jeden z najsłynniejszych polskich bramkarzy dziś realizuje się m.in. jako dziennikarz. Wspomina jednak, że na boisku bywał wulgarny i agresywny. Zdarzały się wpadki, bywało nawet, że przepraszał kolegów w szatni za swoją grę! Majdan przyznaje też, że z wiekiem łatwiej jest mu zaakceptować porażki. Zapytany o tak jak radzi sobie po stracie mamy przyznaje, że to nie jest proste.

"Mellina" #33 - Paulina Mikuła

Autorka i prowadząca kanał “Mówiąc Inaczej” przyznaje, że kiedyś analizowała język blogów erotycznych. Posłuchajcie, z czego to wynika. W rozmowie będzie też o tym, czy w języku polskim mamy dobre określenia na seks, czego w naszej mowie nie lubi Marcin Meller i czy Paulina i nasz gospodarz mogli się spotkać w “Dzień Dobry TVN” jako para prowadzących. Co tu dużo mówić - przygotujcie się na bardzo pikantną odsłonę “Melliny”!

"Mellina" #32 - Tomasz Bagiński

W rozmowie z Marcinem Mellerem pada tylko jedno pytanie o “Wiedźmina”. Będzie za sporo to o trollowaniu w liceum Szymona Hołowni. Bagiński dziś lata między Warszawą a Los Angeles, wciąż wspomina jednak czas kiedy przyjechał z Białegostoku do Warszawy. Bagiński mówi też, dlaczego strach przed sztuczną inteligencją jest przesadzony, zdradza, dlaczego nie zawsze warto studiować i dlaczego jesteśmy za ciency, żeby rozmawiać o istnieniu Boga.

"Mellina" #31 - Borys Szyc

W rozmowie z Marcinem Mellerem, Borys Szyc bardzo szczerze opowiedział o swoim uzależnieniu od alkoholu i drodze do trzeźwości. Aktor zdradził, jak radził sobie z pokusami na planie “Warszawianki”, gdzie główny bohater, “Czuły”, nie stroni od używek. Aktor przyznaje, że ludziom zdarza się go mylić z Piotrem Adamczykiem, przez co często jest proszony o podpisanie się jako… papież! Szyc mówi też, skąd wziął dresy, które stały się kultowe, tak jak jego rola Albercika w "Symetrii".

"Mellina" #30 - Daria Zawiałow

W "Mellinie" u Marcina Mellera, artystka ujawnia, że lubi... boksować. Przyznaje, że treningi relaksują ją lepiej niż joga. Wokalistka przyznaje się też do porażki jaką jest brak prawa jazdy. Daria Zawiałow przyznaje też, że ma świadomość, że media rozpisują się o jej życiu prywatnym, rozwodzie, nowym partnerze, ale jak mówi, wie, że to część tegAkB9uN2eqPso zawodu.

"Mellina" #29 - Wojtek Miłoszewski

W rozmowie z Marcinem Mellerem, Wojtek Miłoszewski opowiedział nieco więcej o jednej ze swoich książek, w której mowa jest o inwazji Rosji na Polskę. Było to kilka lat temu. W “Inwazji” czytamy m.in. o upadku Ukrainy i ataku Rosji na nasz kraj. Czy to tylko fikcja literacka? Posłuchacie też, jak awaria rekina przyczyniła się do sukcesu filmu "Szczęki" Spielberga.

"Mellina" #28 - Radek Kotarski

W rozmowie z Marcinem Mellerem, Radek Kotarski został odpytany z historii i dostał zestaw naprawdę trudnych pytań! Czy zabiłby małego Hitlera i czy zasadne są pytania, czy Powstanie Warszawskie było potrzebne. Nie padło za to zasadnicze pytanie, skąd nazwa kanału "Polimaty". Takiej Melliny w Mellinie jeszcze nie było, co przyznał po rozmowie sam Marcin Meller!

"Mellina" #27 - Margaret

W rozmowie z Marcinem Mellerem, Margaret wraca do niezwykle szczerego, odważnego i osobistego wyznania. W sierpniu 2022 roku, w wywiadzie dla magazynu “Wysokie Obcasy:, wokalistka przyznała, że jako 10-latka padła ofiarą gwałtu. W “Mellinie” gwiazda mówi o sile do przezwyciężania cierpienia. W talk show Margaret opowiada też, kim jest "szmula" i dlaczego opadająca powieka była problemem w szkole.

"Mellina" #26 - Krzysiek Sokołowski

W “Mellinie” Eski Rock u Marcina Mellera, Krzysiek Sokołowski mówi o tym, jak zarabiał na gitarę zbierając wiśnie, jak rodzice reagują na teksty jego piosenek. Muzyk wspomina także pracę jako nauczyciel języka angielskiego w gimnazjum. Krzysiek opowiedział też o tym, jak reaguje na pojawiające się na koncertach hasło “pokaż du*ę”.

"Mellina" #25 - Jakub Żulczyk

W rozmowie z Marcinem Mellerem, Jakub Żulczyk przyznaje, że jest dobry w statusy na Facebooku ale nie będzie opowiadał o relacjach z prezydentem. Pisarz i autor scenariuszy zdradził, dlaczego zrobił prawko przed 40-stką, jak Borys Szyc radził sobie ze scenami melanżu i dlaczego męska przyjaźń jest ważna. Żulczyk opowiada także o swoim najnowszym projekcie - serialu “Warszawianka”.

"Mellina" #24 - Janina Bąk

“Jeśli zaproponujesz komuś, żeby za pieniądze zjadł swojego psa…” - tak zaczyna się rozmowa Marcina Mellera z Janiną Bąk, znaną też jako Janina Daily. “Pani od statystyki” udowadnia w Mellinie, że można bawić ucząc i ucząc bawić. Ale Janina edukuje też w obszarze chorób psychicznych. Sama także z taką się zmaga. Janina pokazuje też, jak politycy potrafią manipulować statystyką i badaniami i zdradza "dlaczego PiS wygrywa skoro nikt z naszych znajomych na nich nie głosuje".

"Mellina" #23 - Marcin Prokop

W “Mellinie” Eski Rock u Marcina Mellera, Marcin Prokop mówi swojej fascynacji nowymi technologami, co czeka nas w przyszłości i dlaczego w telefonie ma film ze swojej operacji pośladków. Zaznacza, że nie planuje kariery politycznej ale na wybory chodzi. Jak mówi, nie zdziwiło go, że Szymon Hołownia chce iść do polityki, gdyż on sam także miał takie propozycje.

"Mellina" #22 - Szymon Jadczak

W “Mellinie” Eski Rock u Marcina Mellera, Szymon Jadczak ujawnia, jak wygląda praca dziennikarza śledczego. Szymon Jadczak przyznaje, że zdarzały się pogróżki pod jego adresem i dodaje, że nigdy nie zostawia tego w spokoju. Dziennikarz zdradził tajemniczo, że ma także folder z tematami do których jeszcze wróci i o których będzie jeszcze naprawdę głośno…

"Mellina" #21 - Karol Paciorek

W “Mellinie” Eski Rock u Marcina Mellera, Karol Paciorek ujawnia, jak wyglądało sprawdzanie przez służby kandydatów na prezydenta jego studia i mówi o "państwie z kartonu". Paciorek to weteran polskiego youtuba. Po latach robienia filmów i programów zdradza, że nie czyta komentarzy.

"Mellina" #20 - Karolina Korwin-Piotrowska

W “Mellinie” Eski Rock u Marcina Mellera, Karolina Korwin-Piotrowska ujawnia, kim jest Karolina Derpieńska i dlaczego takie robienie kariery jest niebezpieczne. Dziennikarka nie ukrywa jednak, że największe zastrzeżenia ma do mediów, które nie weryfikują informacji. Karolina Korwin-Piotrowska mówi też o tym, że jest bardzo lękowa, opowiada o tacie, bohaterze wojennym i o tym, dlaczego bała się, gdy zadzwonił do radia.

"Mellina" #19 - Remigiusz Mróz

W “Mellinie” Eski Rock u Marcina Mellera, Remigiusz Mróz. Autor ujawnia m.in., że jest fanem Star Treka. W szafie ma kilkanaście garniturów, ale pisze w dresach. O pieniądzach mówi, że dają wolność a na co je wydaje? Mróz wspomina też swój pierwszy pocałunek.

"Mellina" #18 - Natalia Nykiel

W “Mellinie” Eski Rock u Marcina Mellera, Natalia Nykiel wspomina czasy, gdy była kelnerką. Mówi także, jakie wrażenie zrobił na niej "pan z telewizji" Marcin Meller. Artystka opowiedziała też o tym, jak zmieniło się jej życie po sukcesie utworu "Bądź duży". Będzie też o licznych podróżach Natalii po świecie i skąd jej zachwyt muzyką latino.

"Mellina" #17 - Katarzyna Bonda

W “Mellinie” Eski Rock u Marcina Mellera, Katarzyna Bonda opowiada o swojej najnowszej powieści “Urodzony morderca”. Najsłynniejsza obecnie pisarka w Polsce tłumaczy m.in. dlaczego musiała zabić w sobie dziennikarza, żeby stać się pisarką. Bonda opowiada też jak to robi, że pracuje tak dużo, skąd czerpie inspirację, co robiła w miesięczniku "Zdrowie" i jak jej wydawca zareagował na książkę o kanibalizmie.

"Mellina" #16 - Aleksander Kwaśniewski

W “Mellinie” Eski Rock Aleksander Kwaśniewski przewiduje możliwe scenariusze w sprawie wojny na Ukrainie. Były prezydent mówi, co myśli o memach na swój temat i przyznaje, że paradoksem jest to, że nie lubi mocnych alkoholi. Mówi też o wspólnej pasji, jaka łączyła go z Ludwikiem Dornem.

"Mellina" #15 - Rafał Rutkowski

W “Mellinie” Eski Rock Marcin Meller pytał go o żarty, które mogą przekraczać granice. Rutkowski mówi też, jak na jego występy reaguje jego żona i dzieci. Nie zabrakło kontrowersji ale będzie też o tym czym stand-up różni się od kabaretu i czy w Polsce mamy wolność słowa.

"Mellina" #14 - Bożydar Iwanow

Gościem najnowszego, czternastego już odcinka "Melliny" był Bożydar Iwanow. Uznany polski dziennikarz muzyczny i sportowy, dziś szczególnie znany jako komentator i prowadzący programów stacji Polsat Sport. W "Mellinie" Marcin Meller nie pytał go jedynie o sport. Bożydar Iwanow opowiada m.in. o chorobie dwubiegunowej na którą cierpi, o uzależnieniu od alkoholu oraz o tym, że przez osiemnaście miesięcy poddawał się leczeniu. Dziennikarz mówi także o uzależnieniach polskich piłkarzy i raz na zawsze wyjaśnia, jak to było z tą prawie-bójką z Dariuszem Dziekanowskim.

"Mellina" #13 - Natalia Przybysz

W rozmowie z Marcinem Mellerem Natalia Przybysz pokazuje, że jak mało kto potrafi naśladować szczekanie psa. Swoje umiejętności zaprezentowała w Mellinie Eski Rock. Potrafi też świetnie udawać głos babci. Artystka zdradziła także, dlaczego mama zachęca ją do podnoszenia ręki na koncertach i co by było, gdyby nie miała siostry. Wokalistka o zdradziła także przyczyny zakończenia działalności zespołu Sistars.

Mellina #12 - Michał Kempa

W rozmowie z Marcinem Mellerem, komik wyjaśnia dlaczego odszedł z "Mam Talent", jak reaguje na komentarze w sieci, gdy zarzuca mu się, że zrobił z siebie "wizerunkowego lumpa". Będzie też o kolarstwie i o tym, dlaczego nie został prawnikiem. 

"Mellina" #11 - Wojciech Chmielarz

Na kanapie w "Mellinie" jeden z najpopularniejszych autorów w Polsce mówi, czy pisanie książek jest trudne i jak to jest z tą inspiracją. Po co spotkał się z Marcinem Mellerem w knajpie na Mazurach i co z tego wyszło. Wojciech Chmielarz zdradzi także, czy na pisaniu można dużo zarobić i czego boi się autor kryminałów.

"Mellina" #10 - Majka Jeżowska

Majka Jeżowska w "Mellinie" mówi o tym, jak znalazła się na Pol'and'Rocku i o szoku po tym, jak publiczność zareagowała na jej występ. Przyznaje też, że nie lubi jak ktoś wykorzystuję wiarę i Kościół do atakowania ludzi. Marcin Meller zaczął jednak program od przeprosin. Okazuje, że kiedyś w przeszłości powiedział coś, co bardzo zabolało Majkę Jeżowską.

Mellina #9 - Kazik Staszewski

Kazik Staszewski w "Melinie" u Marcina Mellera przyznaje, że ciężko było mu zaakceptować, że traci słuch. Na koncertach wciąż daje z siebie wszystko. Kazik przyznaje, że za wywoływanie skandali dostaję uwagi od mamy. A kim była mama Kazika? O tym w "Mellinie" u Marcina Mellera w Esce Rock!

"Mellina" #8 - Fisz

W “Mellinie” Eski Rock, w rozmowie z Marcinem Mellerem, Fisz ujawnił, że zdarza się mu usłyszeć od dzieci, że jest boomer'em, choć twierdzi, że nim nie jest. Muzyk zdradził też, że nie ma telewizora, ale ciężko mu uciec od złych wiadomości Opowiedział także o ciężarze swojego nazwiska.

"Mellina" #7 - Martyna Wojciechowska

W Esce Rock przyznaje, że urodziła się nieśmiały dzieckiem, wręcz wycofanym, do tego stopnia, że z przedszkola została wyrzucona. O co jeszcze Marcin Meller pytał autorkę programu Kobieta na krańcu świata? Posłuchajcie w Mellinie w Esce Rock!

"Mellina" #6 - Ewa Winnicka

Mieszkańcy Teksasu są tak przywiązani do posiadania broni, że nawet masakry dzieci w szkołach, nie są wstanie przekonać ich, do ograniczeń w tym zakresie - mówi dziennikarka Ewa Winnicka, która wielokrotnie opoisywała życie w USA. W Mellinie w Esce Rock opowiada też o tym "Jak się starzeć bez godności".

Mellina #5 - Mela Koteluk

Piosenkarka, autorka tekstów, artystka ujawnia swoją fascynację neurobiologią i przyznaje, że żałuje, że nie została lekarką. O wpływeie muzyki na mózg, ale też o lęku przed śmiercią, sztucznej inteligencji i dlaczego AI nie potrafi pisać wierszy - Mela Koteluk Mellinie w Esce Rock.

"Mellina" #4 - Lena Góra

Aktorka Lena Góra znana z serialu "Król" a ostatnio z produkcji Netflixa "Noc w przedszkolu" opowiada o życiu w USA i dlaczego wyjechała za granicę mając 16 lat. Jak podrabiała dokumenty, żeby pracować w barze i dlaczego była gnębiona w szkole. Aktorka mówi czy brak dyscypliny w domu to dobry sposób na wychowanie i dlaczego lato przez cały rok nie sprzyja tworzeniu. Niedługo będzie głośno o jej nowym filmie a ona sama ujawnia, czego tak naprawdę się boi.

"Mellina" #3 - Zygmunt Miłoszewski

Gościem "Melliny" był Zygmunt Miłoszewski. Pisarz i miłośnik żeglowania. Opowiedział o lękach, męskości, kobietach i dlaczego w pewnym wieku facet staje się długodystansowcem. Miłoszewski zdradził co robił na salach sądowych i czym się zajmował zanim został pisarzem.

"Mellina" #2 - Witold Szabłowski

Pisarz, dziennikarz - opowiada za co dostał bana od Facebooka i czego życzy Putinowi (niczego dobrego). O tym dlaczego pisze o Ukrainie i nie epatuje drastycznymi obrazami? Jak to się stało, że w Iranie wydano jego książkę, bez jego wiedzy i wyglądało poszukiwanie kucharza Saddama Husajna.

"Mellina" #1 - Tomasz Organek

Muzyk opowiedział o tym, dlaczego w zespole nie rozmawiają o polityce, jak przez kłótnie prawie rozpadła się grupa. To jednak nie wszystko! Dlaczego Tomasz Organek korzysta czasem z promptera i jak wspomina pracę z nominowanym od Oscara Jerzym Skolimowskim?