Marcin Meller Mellina

i

Autor: Tomasz Radzik/SE

mellina

"MELLINA" Marcina Mellera w Esce ROCK - wszystkie odcinki w jednym miejscu

2024-04-12 9:02

"Mellina" to nowy, zupełnie wyjątkowy talk show Eski ROCK. Program prowadzony jest przez Marcina Mellera - historyka, dziennikarza i autora książek, nagrodzonego Bestsellerem Empiku za thriller "Czerwona Ziemia". Premiera nowych odcinków zaplanowana jest w każdy czwartek o godzinie 18:00 na YouTubie Eski ROCK.

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski ROCK. Mowa o talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 18:00 na kanale Youtube Eski ROCK. Podcast dostępny jest od piątku na Spotify i w środę na antenie Eski ROCK o 23:00.

Poniżej znajdziesz opublikowane już odcinki "Melliny" od czterdziestego siódmego. Poprzednie epizody dostępne są TU.

"Mellina" #67 - Krzysztof "Jary" Jaryczewski"

W “Mellinie” Eski ROCK u Marcina Mellera mówi o niełatwym dzieciństwie, uzależnieniu od alkoholu i narkotyków, ale też o wychodzeniu z nałogów. Lider i frontman formacji Jary Oddział Zamknięty mówi też o trudnych relacjach w zespole i dlaczego tak ciężko porozumieć się z drugim człowiekiem. Muzyk przyznał, że do dziś lubi wydawać pieniądze i zdradza, że kiedyś rozchodziły się one bardzo szybko!

"Mellina" #66 - Paweł Domagała

W “Mellinie” Eski ROCK u Marcina Mellera Paweł Domagała zdradza, co jest najtrudniejsze w pracy aktora? Okazuje się, że występy przed młodą publicznością! Aktor i muzyk opowiedział również o swojej wierze - Domagała nie ukrywa, że jest wierzący, regulanie chodzi do kościoła. W rozmowie z Marcinem Mellerem szczerze odnosi się również do tego, co niedobrego dzieje się wokół duchownych. Domagała opowiedział też więcej o swoim uzależnieniu od hazardu - aktor przyznał publicznie, że walczył z uzależnieniem i uczęszczał na terapię.

"Mellina" #65 - Sara James

Kiedy Marcin Meller zapytał Sarę, czemu młodzi, polscy wykonawcy dobrze radzą sobie na Eurowizji a starsi, mówiąc delikatnie, nie odnoszą sukcesów, młoda wokalistka otwarcie przyznała, że Eurowizja rządzi się swoimi prawami. W "Mellinie Sara James mówi szczerze o łączeniu życia gwiazdy show-biznesu i nastolatki i przyznaje, że korzysta z pomocy psychologa i terapeuty.

"Mellina" #64 - Enej

Marcin Meller unikał pytań o kwestie dobrze znane, pojawiły się za to te trudniejsze, jak choćby o reakcje na wieść o inwazji Rosji na Ukrainę. Prowadzący pytał nie tylko o relacje polsko-ukraińskie - nie zabrakło też zabawnych anegdot dotyczących koncertów, a szczególnie tego, co dzieje się na zapleczu - dlaczego bywa, że czuć tam kiełbasą? Enej opowiedział też o nowym albumie.

"Mellina" #63 - Antoni Syrek-Dąbrowski

Komik w Mellinie tłumaczy pochodzenie swojego podwójnego nazwiska, ujawnia, że w przeszłości chciał być muzykiem, a potem psychologiem. Antoni Syrek-Dąbrowski mówi też o śmierci, pogrzebie i kolonoskopii.Przy okazji okazało się, że Marcina Mellera i jego gościa łączy pasja do pisania wierszy! Jak zapewnia komik, jego największym odkryciem był fakt, że poza Warszawą... mało kto lubi Warszawiaków. Antoni Syrek-Dąbrowski wspomina też fatalny występ dla producentów środków do czyszczenia toalet i to, jak zbłaźnił się przed Lotkiem. Nie zabrakło też wspomnień z czasów szkolnych.

"Mellina" #62 - Marcin Koszałka

Twórca w Mellinie opowiada o mało znanej historii kolaboracji górali z nazistami. Jak przyznał, praca nad tym filmem nie była łatwa. Miejscowi nie chcieli współpracować, w filmie pojawiają się tancerze ze Słowacji a statystów trzeba było dowozić z Krakowa. Do tego film powstawał w czasach rządów PiS. Autor mówi też o przygotowaniu aktorów, którzy specjalnie na potrzeby filmy przez rok uczyli się wspinaczki i zdradza, jak wciąż niewiele wiemy o naszej historii, która ma też ciemne strony.

"Mellina" #61 - Kuba Błaszczykowski

W “Mellinie” Marcin Meller pytał byłego piłkarza reprezentacji o relacje z Robertem Lewandowskim, życiu po zawodowym sporcie i czy jest bogaty. Tak, Kuba mógłby nic nie robić do końca życia... Błaszczykowski przyznał, że był trudnym dzieckiem a w szkole nie szło mu za dobrze. Błaszczykowski był też pytany przez prowadzącego o rodzinną tragedię i o to, jak opowiedział o niej swoim dzieciom. Odniósł się też do faktu, że w filmie "Kuba" nie wystąpił Zbigniew Boniek.

"Mellina" #60 - Izabela Trojanowska

W “Mellinie” u Marcina Mellera Izabela Trojanowska opowiada jak była inwigilowana przez SB, ujawnia za co została zbesztana i wyrzucona ze szkoły. Artystka wspomina też występ w telewizyjnym show lat 70. - “Studio Dwa”. W tym samym programie brała udział również Kora. Izabela Trojanowska opowiada też o swoim życiu w Niemczech i zdradza, dlaczego przestała rozdawać autografy w obecności córki.

"Mellina" #59 - Wiolka Walaszczyk

W “Mellinie” u Marcina Mellera tym razem kobieta o najcięższym humorze w Polsce. Tu nie ma tematów tabu a ona sama przyznaje w rozmowie z prowadzącym, że nic nie jest w stanie jej obrazić. Wiolka Walaszczyk klnie jak szewc i tłumaczy skąd się to wzięło - oraz dlaczego tego nie zmieni. I choć to mistrzyni stand-up - to nie zabraknie tematów na serio, jak choćby o relacje z Kościołem. Wiolka opowiada też, dlaczego jej rodzice nie pojawiają się na jej występach, jak na jej pracę reagują teściowie i jak wkręciła męża w dniu ślubu.     

"Mellina" #58 - Michał Figurski

W “Mellinie” u Marcina Mellera dziennikarz, związany dawniej z Eską Rock, wspomina te czasy, kiedy o jego odejściu z rozgłośni było głośno. Figurski opowiada też o problemach zdrowotnych i o tym, jak tytaniczną wykonał pracę, żeby wrócić do zdrowia, czego dowodem jest książka "Najsłodszy", która bywa wręcz nazywana “biblią cukrzyka”. Figurski przyznaje, że lekceważył chorobę - dlaczego wypierał fakt, że jest cukrzykiem? O tym opowie w rozmowie z Marcinem Mellerem. Będzie też o pracy przy filmach dla dorosłych, rosyjskich korzeniach i stosunku do wojny w Ukrainie.

"Mellina" #57 - Prof. Aleksandra Przegalińska

W “Mellinie” u Marcina Mellera prof. Aleksandra Przegalińska mówi, czy w najbliższym czasie czeka nas koniec świata i czy sztuczna inteligencja wyrzuci nas z pracy. W programie także o faktach i mitach związanych z ChatGPT, o przyszłości nauki i związanych z nią możliwych scenariuszach. Przede wszystkim gościni, która jest polską naukowczynią pracującą na Harvardzie, rzeczowo opowie o sztucznej inteligencji, która dziś tak bardzo zajmuje myśli wielu z nas.

"Mellina" #56 - Prof. Marcin Matczak

W “Mellinie” u Marcina Mellera Profesor Matczak mówi, co miał na myśli w temacie tzw. “kultury zapierd****”. Gość był także pytany przez prowadzącego o podziały w polskiej polityce. Pan Profesor zdradził też, czy według niego da się Polaków zjednoczyć w imię pozytywnych wartości a nie tylko przeciw czemuś.

"Mellina" #55 - Karol Modzelewski

W “Mellinie” u Marcina Mellera Modzelewski mówi, dlaczego lewica sama się gubi kto jest panią minister a kto ministrą. Zdradza też, dlaczego można się śmiać z grubych i wskazuje, dlaczego na stand-upie najgorsze są pijane kobiety. Będzie też o podróży do Afryki, gdzir Modzelewski w ramach umowy ze sponsorem reklamował wodę i rozdawał piłki plażowe.

"Mellina" #54 - Artur Rojek

W “Mellinie” u Marcina Mellera muzyk, ale i mistrz polski juniorów w pływaniu na 400 m kraulem, opowiada o życiu po pięćdziesiątce. Artysta ujawnia też, co myśli o Dawidzie Podsiadło i mówi jak smakuje… mech!

"Mellina" #53 - Igor Herbut

Lider zespołu LemON 12 lat temu wygrał program "Must Be The Music". Teraz zespół wydał kolejną płytę - "Piątkę", Herbut tworzy także projekty solowe a przy okazji opowiedział, jak wyglądało jego spotkanie z Sarą James, która także brała udział w programach muzycznych. " Muzyk przyznał, że był zaskoczony tym, jak świetnie Sara James odnalazła się na scenie.

"Mellina" #52 - Kasia Nosowska

Kasia Nosowska wydała kolejną książkę - Nie Mylić Z Miłością, a w "Mellinie" Eski ROCK mówi, gdzie jest granica między przyjaźnią a miłością? Marcin Meller pytał artystkę o związki, emocje i zmiany w postrzeganiu drugiego człowieka. Nosowska poruszyła też temat niezwykle osobisty, mówiąc o macierzyństwie - artystka zdradziła, dlaczego dziś nie posłałaby syna do szkoły. I co by zrobiła lepiej, gdyby jeszcze raz była mamą.

"Mellina" #51 - Magda Mołek

W najnowszym odcinku “Melliny” Magda Mołek wspominała m.in. pracę w Dzień Dobry TVN, gdzie współprowadziła program z Marcinem Mellerem. Gościni poruszyła także takie tematy, jak feminizm czy… plany polityczne! Dziennikarka wprost wyjaśniła także, dlaczego TVP należy zaorać!

"Mellina" #50 - Marek Piekarczyk

Słowo honoru jest dla niego najważniejsze. Mimo, że skończył 70 lat nie zamierza rezygnować z muzyki. Jak sam stwierdził, gdyby nie jego pierwsza miłość, która zdradzała go ze wszystkimi kumplami, zostałby magazynierem w Hucie Lenina. Marek Piekarczyk zdradza, że TSA wraca na scenę, a wraz z wizytą artysty w “Mellinie” Eski ROCK wracają wspomnienia, chociażby o tym, dlaczego podrywając harcerki miał ksywę "latareczka". Artysta opowiedział także o pewnym wydarzeniu ze swojego życia. W młodości muzyk przeżył ogromną tragedię - szpitalu zmarł jego pierwszy syn…

"Mellina" #49 - Daria ze Śląska

Okazuje się, że Daria ze Śląska jest wokalistką która zdecydowanie żadnej pracy się nie boi! Pracowała w drogerii, serwowała zapiekanki i pomagała w gabinecie stomatologicznym. W “Mellinie” Eski ROCK artystka opowiedziała o tym, co łączy ją z Kortezem, jak powstał jej pseudonim, i dlaczego Kora nie poznała się na jej talencie. W trakcie rozmowy okazało się także, że gościni i Marcin Meller mają ze sobą bardzo wiele wspólnego i nie chodzi o miłość do historii. Daria ze Śląska opowiedziała także nieco więcej o tym, jak niewiele brakowało, by zawodowo grała w siatkówkę.

"Mellina" #48 - Katarzyna Kasia

Tegoroczna zdobywczyni tytułu “Warszawianka Roku” w “Mellinie” odpowiadała Marcinowi Mellerowi na najtrudniejsze pytania świata! Prowadzący pytał ją m.in. o to, po co istniejemy i jaki jest sens życia, a także próbował dowiedzieć się... jak być szczęśliwym? Katarzyna Kasia tłumaczy też dlaczego Jarosław Kaczyński rechota wykluczająco i dlaczego popłakała się po wyborach 15 października 2023 roku.

"Mellina" #47 - Kortez

U Marcina Mellera Kortez zdradził, jak wyglądała jego rozmowa z Piotrem Roguckim, gdy spotkali się pierwszy raz za kulisami. To właśnie lider Comy nie przepuścił go w precastingach do “Must Be The Music”. Kortez opowiada też o tym, jak to jest zostać ojcem w bardzo młodym wieku i jak mu się pracowało z dzieciakami w przedszkolu. Marcin Meller zapytał go m.in. o to, czy wciąż ma tremę przed koncertami.

Listen to "MELLINA" on Spreaker. Listen to "MELLINA" on Spreaker.