A Perfect Circle

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

A Perfect Circle, Puscifer i Primus wydali wspólną EP-kę! Wszystko to z okazji 60. urodzin Maynarda Jamesa Keenana

2024-04-01 12:06

Wielkimi krokami zbliżają się okrągłe, 60-te urodziny Maynarda Jamesa Keenana. Muzyk zamierza świętować tak, jak potrafi najlepiej, czyli muzycznie, a jedną z zapowiedzi był już pewien album koncertowy, o okładce którego mówili wszyscy. To jednak nie wszystko! Światło dzienne właśnie ujrzała bardzo szczególna EP-ka!

Już 17 kwietnia sześćdziesiąt świeczek na torcie zdmuchnie Manard James Keenan! Wokalista, znany z działalności w formacjach Tool, A Perfect Circle i Puscifer rozpoczął świętowanie już w ubiegłym miesiącu, kiedy to światło dzienne ujrzał album koncertowy Cinquanta: A 50th Birthday Celebration For Maynard James Keenan Live, będący zapisem urodzinowego koncertu w Greek Theatre w Los Angeles sprzed 10 lat. W jego ramach na jednej scenie wystąpiły grupy Puscifer, A Perfect Circle i Failure, a sam wokalista był częścią każdego z tych pokazów.

W kontekście tego wydawnictwa dużo więcej mówiło się o jego okładce, która przedstawia Maynarda wystylizowanego na leżącego w kołysce bobasa, ubranego w pieluchę i śliniak. Teraz nadszedł czas na kolejne muzyczne doznania!

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu

EP-ka dla fanów i fanek mocnych brzmień!

Teraz siły w ramach wydania wspólnego minialbumu połączyli A Perfect Circle, Puscifer i grupa Primus! Formacja wydały wspólną EP-kę, zatytułowaną Sessanta E.P.P.P. i jest ona oczywiście kolejnym elementem muzycznego świętowania nadchodzących 60. urodzin Maynarda.

Na projekt złożyły się trzy nowe utwory, których autorem jest Keenan. Jest ona już dostępna w sprzedaży w różnych formatach, jednak na chwilę obecną nie znajdziemy jej w serwisach streamingowych. Posłuchaj poniżej, jak brzmią numery Kindred, No Angel i Pablo's Hippos.

Sprawdź ciekawostki o krążku "The Downward Spiral" Nine Inch Nails!