Wystarczy zeskanować oko i płacisz za bilet. Nowy system wchodzi do Polski

i

Autor: freeimages.pl/chic-desig

Wystarczy zeskanować oko i płacisz za bilet. Nowy system jest już we Wrocławiu, a będzie w Polsce

2021-03-19 13:31

Rzeczywistość, którą znamy z filmów science-fiction staje coraz bardziej realna. Niedługo będziemy mogli kupić bilet na tramwaj lub autobus, skanując swoje oko. Od kiedy opcja będzie możliwa w naszym kraju?

Rzeczy, które widywaliśmy w filmach science fiction, stają się coraz bardziej obecne w naszej rzeczywistości. Jeżeli myśleliście, że skanowanie siatkówki, jest tylko obecne w jednostkach wojskowych, to musimy was wyprowadzić z błędu. Już niedługo będzie można kupić bilet w komunikacji miejskiej, tylko za pomocą skany tęczówki.

Groby polskich piłkarzy. Samobójstwa i straszne choroby. Niezapomniani

Niedługo będziemy mogli kupić bilet dzięki skanowaniu oka

Firma PayEye postanowiła rozpocząć współpracę z wrocławskim MPK, gdzie uruchomiono płatność jednym spojrzeniem. Jak to działa? Po utworzeniu wzorca numerycznego na bazie naszej tęczówki można płacić okiem za bilet, a nawet za mandaty. Usługa dostępna jest pilotażowo w Biurze Obsługi Podróżnego we Wrocławiu, ale może być dostępna w całym kraju!

Rejestracja jest darmowa, a nawet otrzymujemy cashback w wysokości nawet 50 zł i co najważniejsze, cały proces jest bezpieczny. Nie ma opcji kradzieży naszych danych, a płatność okiem działa także w soczewkach kontaktowych i okularach. Opcja dostępna jest w ponad 120 miejscach we Wrocław i okolicy m.in. w restauracjach, kawiarniach, delikatesach. Mocno reprezentowana jest również branża sportowa.

 

Jedna taka wpadka i mogą uznać Cię za "buraka"! SPRAWDŹ, czy znasz zasady savoir vivre!

Pytanie 1 z 15
Jeśli przytrafi nam się rozmowa telefoniczna w towarzystwie, po jej zakończeniu...