Nietoperz

i

Autor: Cover Images/East News

Ten malutki nietoperz to najsłodsza istota, jaką dziś zobaczysz. Jego narodziny były wielkim wyzwaniem

2023-03-22 10:30

Nietoperze to zwierzaki bliskie sercu (i nie tylko) muzykom rockowym z całego świata. King Diamond ma jednego w logo, Metloaf na okladce płyty i w największym przeboju, a Ozzy… w ustach. Dlatego gdy natrafiliśmy na historię tego malca nie mogliśmy przejść obok niej obojętnie. Jeśli to jest król nocy, to już nie będziemy bać się ciemności.

Mały nietoperz z afrykańskiego gatunku owocożernych nazwanego zjawa płowa, jest synkiem 18-letniej samicy imieniem Jessica, która niestety w wyniku komplikacji okołoporodowych musiała zostać uśpiona. Maluch ma imię Jesse i jest pod stałą opieką ogrodu zoologicznego w Toronto. Jest szóstym dzieckiem Jessici i mimo tak trudnego startu trzyma się dzielnie. Opiekunowie karmią go specjalnie przygotowaną mieszanką mleka dla dzieci. Gdy nabierze sił zoolodzy będą próbowali włączyć go do istniejącej już kolonii nietoperzy.

Zjawy płowe to owocożerne nietoperze żyjące głównie w lasach środkowej i południowej Afryki. Na Czerwonej Liście Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody mają one status NT oznaczający „bliskie zagrożenia wyginięciem”. To jeszcze nie czerwony alarm, ale niestety sytuacja już wymagająca pomocy.

Depeche Mode - 5 ciekawostek o albumie “Songs Of Faith And Devotion” | Jak dziś rockuje?