Smartfon telefon

i

Autor: Freepik

Ciekawostki

Łatwy sposób na wyłączenie powiadomień w Chrome. Nowa funkcja przeglądarki

2024-01-31 11:34

Już niebawem użytkownicy przeglądarek Chrome na Androidzie będą mogli za pomocą jednego przycisku zrezygnować z powiadomień, jakie wysyłają im konkretne strony internetowe. Jak informuje „Windows Report”, Google zamierza znacznie ułatwić proces rezygnacji za pomocą nowej funkcji. Kiedy zostanie wdrożona?

Zmiany w przeglądarce Chrome. Zrezygnujesz z powiadomień jednym przyciskiem

Użytkownicy, którzy korzystają z przeglądarki Chrome na Androidzie już niebawem będą mogli łatwo zrezygnować z powiadomień, które wysyłają im strony internetowe. Google pracuje nad nową funkcją, dzięki której zrobimy to za pomocą jednego kliknięcia.

Do tej pory proces ten był nieco uciążliwy i prowadził użytkownika przez kilka ustawień, które trzeba było wyłączać. Cała czynność ma zostać znacząco uproszczona, o czym poinformował „Windows Report”.

Jak czytamy, Google pracuje nad eksperymentalnym przyciskiem, który pozwoli na rezygnację z powiadomień za pomocą jednego kliknięcia. Opcja ta zastąpi przycisk ustawień witryny w ustawieniach powiadomień w smartfonach.

Funkcja ta została już włączona dla 50 proc. Użytkowników Chrome Canary i 1 proc. użytkowników stabilnej Chrome w wersji 122. Z eksperymentalnej funkcji możemy skorzystać już teraz. Jak to zrobić?  

„Windows Report” podaje, że należy pobrać i uruchomić Chrome Canary, a w pasku adresu wpisać komendę: chrome://flags, wyszukać odpowiednią funkcję opisaną jako „Notification one-tap unsubscribe”, a następnie ją uruchomić.

Ci aktorzy mogli zagrać główne role w tych kultowych produkcjach

Pierwsza edycja "Tańca z gwiazdami". To oni walczyli o kryształową kulę