Pharrell Williams

i

Autor: AXELLE/BAUER-GRIFFIN/East News

FILMY

Pharrell Williams został... klockiem. Takiej biografii jeszcze w kinach nie było!

2024-01-31 10:46

Pharrell Williams od wielu lat zaskakuje, więc zaskoczył i teraz. Jeszcze w 2024 roku do kin na całym świecie wejdzie pełnometrażowy film o życiu słynnego muzyka. I chociaż za kamerą stanie zdobywca Oscara, to nie będzie to jednak zwykła ekranowa biografia. Śmiało można powiedzieć, że czegoś takiego jeszcze nie było!

Pharrell Williams już od ponad 30 lat aktywnie działa w branży muzycznej. Przez ten czas napisał wiele hitów, nagrał kilka międzynarodowych przebojów z topowymi artystami i występował na największych imprezach. Wielokrotnie przełamywał otarte schematy, produkując dla Justina Timberlake'a, Snoop Dogga, Ludacrisa, Jaya-Z, czy chociażby Britney Spears. Takie "Get Lucky" od Daft Punk, "Blurred Lines" od Robina Thicke'a, czy tworzenie w zespole N.E.R.D., to też niewielki, ale bardzo znaczący, wycinek z jego muzycznego portfolio. Jaki tak naprawdę wpływ miał na branżę Pharrell Williams? Jak wyglądało jego życie w tych najważniejszych momentach w karierze? Wszystko wskazuje na to, że już niedługo poznamy odpowiedzi na te pytania.

Dlaczego postacie z bajek mają żółty kolor? | To Się Kręci #14

Pharrell Williams łączy siły z LEGO. Takiej biografii jeszcze nie było!

Artysta wielokrotnie romansował z przemysłem filmowym, ale tym razem szykuje się coś niespotykanego. Mianowicie powstał film o życiu Pharrella Williamsa w stylu... LEGO. Trzeba przyznać, że to dość nieszablonowe podejście, jeżeli chodzi o produkcje biograficzne. Nadchodzący projekt jest właściwie animacją, która trafi oczywiście na wielkie ekrany i zobaczymy ją również w Polsce. Co ciekawe, całość wyreżyserował laureat Oscara Morgan Neville. Twórca zdradził, że pomysł na zrobienie biografii w takiej formie padł 5 lat temu i wyszedł od samego Pharrella Williamsa. Bardzo mu się to spodobało i nawet nie zastanawiał się nad tym, czy przyjąć propozycje muzyka.

Pięć lat temu zwrócił się do mnie z takim pomysłem. Od razu wiedziałem, że chce w to wejść i wybrać się w tą szaloną podróż. [...] Zebraliśmy najlepszą ekipę i już nie mogę się doczekać, aż ludzie to zobaczą!" - powiedział reżyser Morgan Neville.

Kto by pomyślał, że zabawa klockami LEGO w dzieciństwie przerodzi się w film o moim życiu. To dowód na to, że Ty też możesz to zrobić…" - napisał z kolei Pharrell Williams na swoim Instagramie

Dziękujemy, że pozwoliłeś nam poskładać swoją historię, Pharrell!" - skomentowała firma LEGO

Poniżej możecie zapoznać się z pierwszą grafiką nadchodzącej animacji zatytułowanej "Piece by Piece". Film biograficzny Pharrella Williamsa trafi do kin 11 października 2024 roku.

Źródło: Pharrell Williams został... klockiem. Takiej biografii jeszcze w kinach nie było!