Nietypowa praca? Potrzymaj mu saszetę! Czarny kot stał się maskotką muzeum kości

i

Autor: Museum of Osteology

Czarny kot stał się maskotką muzeum kości!

2023-11-15 14:09

Nazywa się Sir Indiana Bones i został przygarnięty ze schroniska. Trafił do wyjątkowego domu, w którym został nie tylko ulubieńcem, ale i gwiazdą. Ten kot pracuje w Muzeum Osteologii w Oklahoma City. Do placówki trafił w 2019 z lokalnego schroniska dla bezdomniaków, gdzie ochrzczono go mianem Onyx. Trzeba przyznać jednak, że Indiana Bones zdecydowanie lepiej oddaje charakter jego nowego domu.

Sympatyczny kot codziennie przechadza się korytarzami muzeum, sprawdza wszystkie zakamarki i pudełka, kontroluje miejsca do leżenia i oczywiście wzbudza furorę wśród odwiedzających. Szczególnie kochają go dzieci, bo choć nie przepada za tłumami, to Bones jest bardzo przyjacielski.

Swoją pozycję gwiazdy lokalnego muzeum wykorzystuje, a właściwie jego opiekunowie wykorzystują do robienia czegoś dobrego dla innych. Od początku swojego mieszkania w muzeum jest twarzą rozmaitych zbiórek na rzecz lokalnych schronisk dla zwierząt. Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć Indiana Bonesa i zacząć śledzić go na Instagramie. My przy tej okazji gorąco zachęcamy do adoptowania zwierząt ze schronisk (zamiast kupowania), co nie tylko zmniejszy liczbę czekających na dom, ale może rozpocząć najpiękniejsze przyjaźnie między ludźmi a czworonogami.

Marta Niedźwiecka - stworzyła podcast "O zmierzchu", teraz grzebie w głowie Marcina Mellera! / Mellina #45