Koncerty rockowe 2020 - kto wystąpi? Gwiazdy, daty, miejsca, kalendarz

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Koncerty rockowe 2020 - kto wystąpi? Gwiazdy, daty, miejsca, kalendarz

Zespół przeprosił fanów, że zagrał koncert w dobie pandemii

2020-12-09 9:34

W czasie pandemii koronawirusa, wszelkiego rodzaju koncerty i imprezy masowe są zakazane. Jeden z zespołów postanowił zorganizować imprezę, której celem było uzbieranie pieniędzy na zaprzyjaźniony klub. Później pojawił się kac moralny i grupa postanowiła wszystkich przeprosić.

Podczas pandemii koronawirusa, ciężko jest zorganizować jakikolwiek koncert lub imprezę masową. W większości części świata jest to zabronione i trudno stwierdzić, kiedy się to zmieni. Niestety, brak koncertów, to także wielki cios dla klubów, które z dnia na dzień straciły możliwość zarabiania i właśnie tu pojawia się wątek zespołu Hold Close.

Co tam w środku gra - Uriah Heep

Zespół zorganizował koncert, bo chciał pomóc klubowi. Teraz przeprasza za ten ruch

Grupa Hold Close zorganizowała koncert w mieście Springfield w stanie Missouri, by wesprzeć zaprzyjaźniony klub. Wszystko odbywało się zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, uczestnikom mierzono temperaturę przed wejściem, trzeba było mieć założone maseczki i zachowywać odstęp. Niestety, po koncercie pojawiły się negatywne komentarze, które krytykują to co zrobił zespół. 

Grupa postanowiła przeprosić wszystkich, publikując specjalne oświadczenie:

Po pierwsze jako zespół chcemy przeprosić za to, że zagraliśmy koncert w dobie pandemii. W czasach, gdy rośnie liczba zakażeń, nie powinniśmy decydować się na spełnienie naszej egoistycznej potrzeby zagrania koncertu, a postawić na zdrowie i bezpieczeństwo innych. Nie będziemy już uczestniczyli w żadnych wydarzeniach, które mogą okazać się niebezpieczne dla innych. Pragnęliśmy wspomóc nasz miejscowy klub w tym trudnym czasie. Pozwoliliśmy, by to przesłoniło naszą ocenę, za co jest nam niezmiernie przykro. (…) Przepraszamy tych, którzy przyszli na koncert, że postawiliśmy was przed tym ryzykiem. Zachęcamy was, żebyście się zbadali, zachowywali dystans i jeśli to możliwe poddali kwarantannie. Postąpimy tak samo. Jako zespół usuniemy się na pewien czas. Przemyślimy nasze działania, które sprawiły, że zagraliśmy koncert w tak poważnym czasie. Jesteśmy świadkami dziwnych czasów, gdzie zespół przeprasza za zagrany koncert.