Zespół Iced Earth potępił zachowanie swojego gitarzysty na Kapitolu!

i

Autor: freeimages.com/Thomas Ricks

Zespół Iced Earth potępił zachowanie swojego gitarzysty na Kapitolu!

2021-01-11 9:03

Wydarzenia na Kapitolu stały się głównym newsem ostatnich dni i oczywiście memem. Okazuje się, że podczas zamieszek pojawił się gitarzysta zespołu Iced Earth, na co zareagowała grupa, potępiając zachowanie kolegi.

Zamieszki w USA stały się głównym newsem ostatnich dni i często zostały przerobione na memy. Niestety, nie ma z czego się śmiać, a patrząc na całą sytuację można stwierdzić, że wszystko bardzo mocno wymknęło się spod kontroli. Wśród osób, które wdarły się na Kapitol, był gitarzysta zespołu Iced Earth, co postanowił skomentować zespół.

Co tam w środku gra? - Luxtorpeda

Zespół Iced Earth potępił zachowanie swojego gitarzysty

Sytuacja jest bardzo dziwna i trudna, o czym z pewnością wiedzą muzycy związani z grupą Iced Earth. To właśnie gitarzysta tego zespołu był jedną z osób, która wdarła się na Kapitol. 

Luke Appleton, który jest basistą zespołu, udostępnił na Instagramie post, w którym podziękował fanom za wsparcie w czasie całej sytuacji. Dodatkowo, artysta podkreślił, że zespół Iced Earth potrzebował kilku dni, aby móc zrozumieć całą sytuację i wszystko sobie poukładać:

Chcemy podziękować tym, którzy wysłali nam słowa wsparcia w ciągu kilku ostatnich dni. Niektórzy byli zmartwieni naszą ciszą, co oczywiście rozumiemy. Potrzebowaliśmy czasu, by zebrać informacje i potwierdzić niektóre fakty, zanim wydamy oświadczenie. (...)

Absolutnie nie wspieramy zamieszek czy przemocy, której dopuścili się uczestnicy sytuacji z 6 stycznia na Kapitolu. Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy byli zamieszani w tą całą sytuację zostaną przyprowadzeni przed oblicze sądu i odpowiedzą za swoje czyny. Wysyłamy naszą miłość i współczucie dla osób, które podobnie jak my, cierpiały podczas tych szokujących wydarzeń z 6 stycznia.

Jesteśmy bardzo zasmuceni zamieszkami i wysyłamy kondolencje do rodzin, które straciły bliskich tamtego dnia. Nie mamy odpowiednich słów, by was pocieszyć. Wiedzcie tylko, że razem z wami jesteśmy zszokowani, pełni bólu i smutni.

Warto dodać, że FBI wydało oficjalny list gończy za uczestnikami wtargnięcia na Kapitol. Za informacje o miejscu pobytu gitarzysty Iced Earth wyznaczono 1000 dolarów nagrody.

Jak przez lata zmieniał się Ozzy Osbourne?