Zenek - Na jedno kopyto: metalowa płyta dla dzieci. Wśród gości: Nocny Kochanek, Jelonek, Zacier i inni

2017-12-13 15:06
Zenek - Na jedno kopyto: metalowa płyta dla dzieci. Wśród gości: Nocny Kochanek, Jelonek, Zacier i inni
Autor: Materiały prasowe

Do sieci trafił pierwszy singiel, z piątej solowej płyty Zenka 'Na Jedno Kopyto'. Wyjątkowa płyta dla dzieci, to szalony projekt w który zaangażowani są między innymi muzycy z Nocnego Kochanka.

Płyta 'Na jedno kopyto' to kolejny zwariowany pomysł lidera Kabanosa - Zenka Kupatasy. Jak mówi sam zainteresowany:

Ta płyta to 9 różnych kompozycji, które opierają się na jednym rytmie perkusyjnym, który w każdej piosence jest taki sam. Jest to bekowy album, który napisałem dla dzieci. Gościnnie oprócz Krzyśka z Nocnego Kochanka pojawi się na nim Jelonek, Zacier, Olek Różanek z zespołu Chorzy, Hipis z zespołu Łydka Grubasa oraz Bułka i Maślak z zespołu Lej Mi Pół. Wszyscy zgodzili się wziąć w nim udział na hurra po zobaczeniu okładki płyty (śmiech).

Zaczęło się od negatywnego komentarza pod singlem z mojej czwartej płyty, która ukaże się w styczniu. Fan Kabanosa pod piosenką, która opowiada o tym, żeby nie narzekać, zaczął narzekać, że wszystko robię byle szybko i na jedno kopyto.

Obśmialiśmy to z Mrufką, moim perkusistą i stwierdziłem, że może rzeczywiście nagramy płytę na jedno kopyto, opartą na jednej, tej samej ścieżce perkusji. Na to on, że ta piąta moja solowa płyta powinna się ukazać przed czwartą, tak aby nie było wątpliwości, że robimy ją byle szybko.

Wrzuciłem to na facebooka i internauci oszaleli. Okazało się, że bardziej chcą usłyszeć tę piątą płytę niż czwartą, która już jest skończona i czeka na swoją premierę. W międzyczasie odezwał się do mnie autor tego negatywnego komentarza, który jest przeszczęśliwy, że w pewien sposób przyczynił się do powstania tej płyty. Obiecał ją sobie kupić. Widocznie to, że będzie ona na jedno kopyto, już mu nie przeszkadza (śmiech).

Prezent dla rockmana: komiksy, które każdy chciałby dostać

A jak wygląda premiera płyty 'Na jedno kopyto'? Tutaj też pomysł jest bardzo oryginalny:

Zamierzam cały album udostępnić do wolnego odsłuchu jeszcze przed Świętami. Wersja pudełkowa będzie dostępna na początku stycznia. Piąta płyta ukaże się przed czwartą. Oczywiście inspiracją do napisania tego utworu jest mój syn, który zaczyna powoli sklejać pierwsze wyrazy.




Gwiezdne Wojny po śląsku - wyjątkowe akwarele podbijają internet