Zenek Kupatasa ma dla fanów 'Budzik' i 'Rzepaki'. Kolejne single z albumu 'O!'

i

Autor: Matriały prasowe

Zenek Kupatasa ma dla fanów 'Budzik' i 'Rzepaki'. Kolejne single z albumu 'O!'

2020-12-11 14:43

Zenek Kupatasa postanowił szeroko promować swój najnowszy solowy album, realizując praktycznie klip za klipem. Artysta opublikował dwa nowe teledyski, które utrzymane są w estetyce krążka 'O!'.

Zenek Kupatasa już dawno wyrwał się ze sztywnych ram konwenansów i robi muzykę jaka mu się podoba, promując ją własnymi siłami. Prawdopodobnie album 'O!' doczeka się klipu do każdej piosenki, o czym może świadczyć ilość zobrazowanych kawałków. Tym razem do sieci trafiły obrazki do utworów 'Rzepaki' oraz 'Budzik'.

Co tam w środku gra? - Luxtorpeda

Zenek Kupatasa publikuje dwa nowe klipy

Jak mówi artysta o klipie do 'Budzika':

Klip nakręciliśmy na Farmie Iluzji, nawet te piękne kury tam znalazłem i jakże potrzebne i wymowne do klipu wielkie gniazdo z wielkimi jajami. Klip był kręcony tego samego dnia, co "Słoneczko" i ukazuje się jako ostatni w tym roku z płyty "O!". To był bardzo intensywny okres przygotowywania klipów i gier w ramach promocji albumu, siedem klipów w siedem tygodni. Myślę, że należy mi się zasłużony odpoczynek przed Świętami :)

Z kolei o 'Rzepakach', Zenek ma takie spostrzeżenia:

Do tego klipu założyłem kaszkiet, którego użyłem w klipie Kabanosa do "Zupy kalafiorowej". Raz, że minęło 10 lat od wydania tego albumu i pojawienia się teledysku, dwa, że bardzo mi pasowało do wymowy piosenki i tego aby pójść w nim rzepaki. Cały utwór napisałem tuż po pierwszym lockdownie, kiedy trochę czułem się jakbym siedział w pace, a gdy wyszedłem na wolność wszędzie zakwitły rzepaki i pięknie było na to patrzeć.

A jak Zenek widzi promocje nowego krążka?

Żyjemy w czasach, kiedy wszystko jest dostępne o każdej porze dnia i nocy. Pamiętam jeszcze takie sytuacje jak po zakupie kasety Nirvany "Nevermind" zapraszałem kolegę do siebie i w skupieniu odsłuchiwaliśmy wspólnie cały album. Tęsknie za takimi wydarzeniami, toteż, a to wymyślam na YouTube interaktywne gierki, których finałem jest przedpremierowe, wirtualne spotkanie ze słuchaczami na pokazie nowego klipu, lub odsłuch całej płyty o północy w dniu premiery. To było piękne, spotkać się o północy z ludźmi na YouTubie, czatować i odsłuchiwać kolejne utwory z albumu. Razem mogliśmy świętować ten moment ukazania się płyty.