Gypsy Rose Blanchard

i

Autor: Materiały prasowe

"Wyznania zza krat: Gypsy Rose Blanchard" - premiera dokumentu o wypuszczonej na wolność morderczyni już niedługo!

2024-01-24 14:53

Tą historią żyły media na całym świecie. Gypsy Rose Blanchard spędziła wiele lat w atmosferze permanentnych kłamstw, manipulacji i terroru ze strony swojej matki, Dee Dee. Dziewczyna w końcu nie wytrzymała i w 2015 roku zaplanowała ze swoim chłopakiem morderstwo rodzicielki. Tuż przed zwolnieniem warunkowym pod koniec 2023 roku postanowiła opowiedzieć swoją historię. „Wyznania zza krat: Gypsy Rose Blanchard” od 30 stycznia o godz. 22:00 na Crime+Investigation Polsat.

Gypsy Blanchard jest jedynym udokumentowanym przypadkiem ofiary przeniesionego zespołu Münchhausena, która zabiła oprawcę, by się uwolnić. To pokazuje, jak desperacko chciała uciec od matki – mówi doktor Beatrice Yorker, specjalizująca się w zespole Münchhausena.

Aktorzy, którzy do złudzenia przypominali morderców. Te role to majstersztyk! | To Się Kręci #29

Szczegóły produkcji

Gypsy Rose Blanchard przeżyła wiele lat cierpień i poniżeń z rąk dotkniętej zespołem Münchhausena matki. Lata tortur doprowadziły ją do ostateczności. Razem ze swoim chłopakiem, Nickiem Godejohnem w 2015 roku zamordowała matkę, a sprawa ta wstrząsnęła Ameryką i wywołała istną medialną gorączkę. Kobieta przyznała się do winy i otrzymała wyrok 10 lat pozbawienia wolności, ale została zwolniona przedterminowo w 2023 roku.

W tej opowieści nic nie jest jednak takie, jak się wydaje. Dee Dee dbała o utrzymanie wyidealizowanego wizerunku swoich relacji z córką, ale za zamkniętymi drzwiami kryły się tajemnice, które może ujawnić tylko Gypsy. Choć kobieta udzielała w przeszłości wywiadów, żaden z nich nie był taki, jak ten – po raz pierwszy jest gotowa opowiedzieć, co tak naprawdę się wydarzyło.

Program został nagrany tuż przed decyzją komisji o zwolnieniu warunkowym Gypsy Rose Blanchard z więzienia.

Twórcy programu mieli ekskluzywny dostęp do bohaterki, dzięki czemu będziemy mieli okazję usłyszeć nieopowiedzianą dotąd historię jej życia, tego, co doprowadziło do morderstwa jej matki, a także dowiemy się, co się z nią stanie w przyszłości. Gypsy Rose Blanchard ujawni nowe fakty na temat cierpień, jakie musiała znosić z rąk własnej matki i psychopatycznej żądzy Dee Dee kontroli nad córką. Opowie także o próbach ucieczki i wcześniejszej nieudanej próbie zabójstwa matki i siebie. Nie zabraknie również historii o jej dynamicznej relacji z Nickiem Godejohnem.

W programie wypowiedzą się także najbliżsi kobiety. Ojciec i macocha opowiedzą o utrudnionym kontakcie z Gypsy.

Dziadek, kuzyn i wujek Gypsy również zdradzą, jak ta historia wyglądała z ich perspektywy. Jak ojciec Dee Dee zareaguje na oskarżenia o molestowanie? W dokumencie usłyszymy także wypowiedzi specjalistów, lekarzy i adwokata Gypsy.

Kiedy premiera serialu?

„Wyznania zza krat: Gypsy Rose Blanchard” we wtorki od 30 stycznia o godz. 22:00 na Crime+Investigation Polsat.