Matka znęcała się nad nią od najmłodszych lat - doszło do morderstwa. Gypsy Rose Blanchard wyszła na wolność

i

Autor: Screen z Instagrama/gypsyrose_a_blanchard Gypsy Rose Blanchard cieszy się życiem na wolności

Matka znęcała się nad nią od najmłodszych lat - doszło do morderstwa. Gypsy Rose Blanchard wyszła na wolność

2024-01-02 13:48

Imię i nazwisko Gypsy Rose Blanchard jest z pewnością dobrze znane wszystkim tym, którzy interesują się głośnymi sprawami kryminalnymi. Kobieta zamordowała swoją matkę, Dee Dee Blanchard, a wraz z tym zdarzeniem na jaw wyszły druzgocące fakty na temat tego, co przez lata musiała znosić sama Gypsy Rose. Kobieta trafiła do więzienia - wyszła jednak na wolność i z dnia na dzień zyskała status celebrytki.

Sprawa ta pod wieloma względami wstrząsnęła całym światem. W czerwcu 2015 roku media poinformowały o morderstwie Dee Dee Blanchard - postrzeganej jako poczciwej kobiety, która poświęciła całą siebie na opiekę nad chorą córką, Gypsy Rose. Ciało znaleźli śledczy, zaalarmowani przez sąsiadów, których zaniepokoiło zachowanie młodej dziewczyny i jej wpisy w social mediach. Córki zamordowanej nie było na miejscu przestępstwa, a ona sama stała się główną podejrzaną. Gypsy Rose została zatrzymana wraz ze swoim chłopakiem już dzień po znalezieniu zwłok. To wtedy bardzo szybko okazało się, że śledczy mają do czynienia nie z nastolatką, a dorosłą kobietą, do tego w pełni zdrową, choć sama Dee Dee twierdziła, że jej córka zmaga się z szeregiem schorzeń, jak białaczka, astma, dystrofia mięśniowa. Do tego Gypsy Rose miała mieć uszkodzony mózg z powodu przedwczesnego porodu, w związku z czym miała zatrzymać się na poziomie rozwoju emocjonalnego 7-latki.

Bardzo szybko stało się jasne, że zamordowana w wyrachowany sposób znęcała się nad córką, wywołując u niej różne dolegliwości, a ta, chcąc się od niej uwolnić, dopuściła się morderstwa. Kobieta przyznała się do popełnienia czynu i została skazana na karę 10 lat pozbawienia wolności, cała historia zaś została przedstawiona w serialu The Act Joey King Patricią Arquette w rolach głównych.

Pokój zbrodni - ciężarna Patrycja

Gypsy Rose Blanchard wyjdzie na wolność przed terminem

Jeszcze kilka tygodni temu 32-letnia obecnie kobieta przebywała w więzieniu, na początku października jednak Departament Więziennictwa stanu Missouri poinformował, że zmieni się to jeszcze w 2023 roku. Kobieta uzyskała zgodę na przedterminowe zwolnienie warunkowe po odsiedzeniu 85% wyroku. Gypsy Rose wyszła na wolność dokładnie 28 grudnia. Jeszcze przebywając za kratami, kobieta wyszła za mąż - w 2022 roku poślubiła ona Ryana Scotta Andersona.

Młoda kobieta niemal natychmiast stała się kimś w rodzaju celebrytki - każdy jej kolejny krok śledzą amerykańscy paparazzi, ona sama zaś pozostaje niezwykle aktywna w social mediach, a liczba obserwujących jej konta na Instagramie i TikToku stale rośnie.

Listen on Spreaker.