Oscary

Aktorzy i aktorki, którzy NIGDY nie dostali Oscara. Kto wciąż czeka na statuetkę?

2024-03-08 9:15

Czekając na kolejne Oscary postanowiliśmy wyłonić dla was przykłady aktorów, którzy, mimo iż są wybitni, wciąż czekają na swoją statuetkę.

Oscary, jak potocznie określa się ceremonię wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, to najważniejsze wydarzenie w świecie filmu. Każdego roku członkowie rzeczonej Akademii nagradzają największe filmowe osiągnięcia minionego roku. 

W oczekiwaniu na tegoroczne Oscary postanowiliśmy wyłonić dla was siedmioro nieszczęśliwców, którzy mimo niebywałego talentu i imponującej kariery, wciąż nie doczekali się Oscara. A powinni.

Zobacz także: Oscary - największe skandale w historii gali. Tego nie da się zapomnieć

OSCARY 2023 to chyba jakiś żart! Co się wydarzyło na gali filmowej? | To Się Kręci #11

Wybitni aktorzy, którzy nigdy nie dostali Oscara

Historia kinematografii zna wiele przypadków, gdy aktorzy powszechnie uznawani za wybitnych, jakimś cudem umykali uwadze członków Akademii. Najpopularniejszym z nich jest zdecydowanie Leonardo DiCaprio, którego ustawiczne "nieotrzymowanie Oscara" stało się wręcz powszechnym żartem. Gwiazdor "Titanica" i "Wyspy Tajemnic" ostatecznie doczekał się upragnionej statuetki, tak samo jak chociażby Gary Oldman. 

Komu jednak wciąż się nie udało? Zajrzyjcie do naszej galerii (znajdziecie ją na samej górze) i sprawdźcie, którzy aktorzy wciąż nie otrzymali Oscara, choć w pełni na to zasłużyli.

Zobacz także: To oni podbili serca filmowców w Hollywood! Oto wszyscy Polacy, którzy zdobyli Oscara

Sonda
Czy Oscary są dla Ciebie ważne?
Największe skandale na Oscarach | To Się kręci #31