Winyle cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Sprzedaż poszybowała w górę

i

Autor: freeimages.pl/Marco Kranz freeimages.pl/Marco Kranz

Winyle cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Sprzedaż poszybowała w górę

2020-11-23 11:31

Płyty winylowe wróciły w wielkim stylu i z roku na rok ich sprzedaż wzrasta. Tym razem opublikowano statystyki i wychodzi na to, że sprzedaż czarnych krążków znowu poszybowała w górę.

Płyty winylowe wróciły w wielkim stylu i wygląda na to, że zostaną z nami na dłużej. Świadczyć o tym może fakt, że w kolejnym zestawieniu sprzedażowym, czarne krążki zdecydowanie królują i zapowiada się, że będzie tylko lepiej. Jak sprzedają się winyle?

Co tam w środku gra? Keith Richards

Płyty winylowe sprzedają się bardzo dobrze! Opublikowano dane sprzedażowe

Jak podał magazyn ''NME'' sprzedaż płyt w Wielkiej Brytanii wzrosła w 2020 roku o prawie 10%! To jednak nie koniec dobrych wieści, bo jest szansa na to, że przekroczy ona wartość 100 milionów funtów! Byłby to najlepszy wynik od 1990 roku! Jak widać, pandemia nie przeszkodziła melonamon, jednak z czego to wynika? Eksperci twierdzą, że skoro koncerty zostały odwołane, miłośnicy muzyki swoje pieniądze przeznaczają na nośniki fizyczne, bo nie tylko winyle się sprzedają. Dobrze radzi sobie także kaseta magnetofonowa i mimo tego, że płyty kompaktowe sprzedają się słabo, to i tak jest to lepszy winyl sprzedażowy niż rok temu.

Koncerty przełożone na 2021 rok