Darth Vader

i

Autor: Lucas Film / Walt Disney/Collection Christophel/East News

W serialowym "Obi-Wanie" spotkamy zupełnie innego Dartha Vadera? Jest komentarz reżyserki

2022-03-28 14:53

"Obi-Wan" zbliża się wielkimi krokami, a tymczasem reżyserka serialu wypowiedziała się na temat kontrowersyjnego udziału Dartha Vadera. Okazuje się bowiem, że nie będziemy mieć do czynienia z tym samym lordem Sithów, co w oryginalnej trylogii Star Wars. A przynajmniej nie do końca...

W serialu o Obi-Wanie Kenobim powróci nie tylko uwielbiany przez widzów Mistrz Jedi, ale także jego nemezis - Darth Vader we własnej osobie. Wielu fanów "Gwiezdnych wojen" nie było zachwyconych tą wiadomością. Byli oni bowiem przywiązani do przeświadczenia, że legendarne starcie dawnych przyjaciół, które obserwowaliśmy w "Nowej nadziei" było ich pierwszym pojedynkiem od czasu "Zemsty Sithów". Serial zmieni ten stan rzeczy.

Reżyserka "Obi-Wana", Deborah Chow, podkreśliła jednak, że zarówno pojawienie się Vadera w serialu, jak i jego starcie z Kenobim, które przyjdzie nam zobaczyć, ma swoje uzasadnienie w rozwoju obu tych postaci.

ZOBACZ TAKŻE: Darth Vader powraca! Zobaczcie zdjęcie promujące serial "Obi-Wan Kenobi"

"Obi-Wan Kenobi" pokaże nam Vadera, jakiego jeszcze nie widzieliśmy

Choć "Zemsta Sithów" ukazała nam narodziny Dartha Vadera, w filmie zwieńczającym trylogię prequeli był on jeszcze bardziej Anakinem Skywalkerem, niż złowieszczym lordem Sithów, którego poznaliśmy w starej trylogii. "Obi-Wan" pokaże nam zaś coś na kształt połączenia ich obu.

Deborah Chow udzieliła ostatnio wywiadu, w którym wyjaśniła, że Darth Vader, którego spotkamy w "Obi-Wanie Kenobim" to inny Vader, niż ten z "Nowej nadziei". Będzie bowiem dopiero w połowie swojej przemiany (przypominamy,  że akcja serialu rozgrywa się na 10 lat po wydarzeniach z "Zemsty Sithów").

On jeszcze nie jest Vaderem z "Nowej nadziei". Znaleźliśmy się więc z nim niejako w środku tego okresu. To oczywiście wciąż Vader, jednak jeszcze nie do końca uformowany.

ZOBACZ TAKŻE: Filmy i seriale, które stały się wielkimi hitami, choć wcale na to nie zasłużyły

Musimy przyznać, że brzmi to intrygująco i z niecierpliwością wyczekujemy spotkania z nowym-starym Darthe Vaderem. Serial "Obi-Wan Kenobi" zadebiutuje na platformie Disney + już 25 maja 2022 roku, a w obsadzie znaleźli się Ewan McGregor jako Kenobi i Hayden Christensen jako Vader, a także Indira Varma ("Gra o tron"), Joel Edgerton ("Wielki Gatsby"), Kumail Nanjiani ("Eternals"), Rupert Friend, Sung Kang ("Szybcy i wściekli") oraz Bonnie Piesse, która wystąpiła wcześniej w "Zemście Sithów".

ZOBACZ TAKŻE: Kultowe filmy i seriale, które dziś NIE MOGŁYBY powstać

Sonda
Czekasz na serial "Obi-Wan Kenobi"?
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1