Twenty One Pilots z pierwszą w karierze świąteczną piosenkę

i

Autor: Matriały prasowe

Twenty One Pilots z pierwszą w karierze świąteczną piosenkę

2020-12-11 14:05

Laureaci Grammy, Twenty One Pilots, podzielili się niespodziewanym, świątecznym singlem "Christmas Saves The Year", który jest już dostępny na wszystkich platformach streamingowych. Nowej piosence towarzyszy teledysk, którego reżyserią i animacją zajął się Johnny Chew.

"Christmas Saves The Year" zamyka kolejny udany rok w karierze Twenty One Pilots, którzy ponownie zdominowali radiowy eter. Wydany w 2020 roku singiel "Level of Concern" utrzymał się na szczycie notowania Alternative Radio przez 12 tygodni z rzędu, a ponadto przebił się do top 25 listy Billboard Hot 100. Napisany i nagrany podczas pandemii COVID-19 utwór zgromadził blisko 200 milionów streamów, pokrył się złotem w USA i zapewnił grupie zwycięstwo podczas American Music Awards (nagroda dla Ulubionego artysty w kategorii rock alternatywny). Jednocześnie Twenty One Pilots przeszli do historii tworząc pierwszy, niekończący się teledysk. Unikatowe wideo do "Level of Concern", które "Rolling Stone" nazwało "złożonym i imponującym cyfrowym dziełem", wymyślił nagradzany autor i reżyser, Jason Zada.

Co tam w środku gra - Uriah Heep

W ubiegłym roku zespół ogłosił, że płyta "Vessel" z 2013 roku zdobyła złoty i platynowy status, a każda piosenka z albumu pokryła się złotem, platyną lub wielokrotną platyną w Stanach. Kolejny krążek Twenty One Pilots, "Blurryface" (2015), był pierwszym w cyfrowej epoce, który osiągnął takie wyniki w 2018 roku. Tym samym duet z Columbus w Ohio okazał się pierwszym na świecie wykonawcą, któremu udała się ta sztuka.

W ramach przełożonej na przyszły rok trasy, Twenty One Pilots 1 lipca 2021 roku wystąpią na festiwalu Open'er w Gdyni.