Transgresja prezentuje singiel 'Goliat'. Tak zapowiada się nowy album zespołu

i

Autor: Matriały prasowe

Transgresja prezentuje singiel 'Goliat'. Tak zapowiada się nowy album zespołu

2022-01-28 17:05

'GOLIAT' to utwór szczególny, nie bez przyczyny zasługujący na miano sztandarowego dla nowej płyty. Pozornie łagodniejszy od dotychczas opublikowanych singli, to właśnie on zdaje się wybrzmiewać najgłośniej z nich, wzbudzając przy tym kalejdoskop emocji i rezonując w głowie na długo po zakończonym odsłuchu.

To przede wszystkim opowieść o zmaganiach z depresją – chorobą, która od lat bierze udział w niechlubnym wyścigu o tytuł najczęściej występującej choroby na świecie, co roku zbierającej swoje tragiczne żniwo. Tytułowy Goliat to symbol potężnej siły, zdolnej do zdominowania każdego, kto stanie na jej drodze. Obleczona w skórę olbrzyma depresja jawi się tu jako niepokonany przeciwnik, z którym walka o odzyskanie kontroli nad własnym życiem wydaje się daremna. Przekazu utworu należy jednak poszukać głębiej. Kluczem do jego zrozumienia jest bowiem kontekst biblijnej historii o upadku Goliata, powalonego przez Dawida jednym pociskiem z procy. Zaskakująca i nagła porażka giganta przybliża do rozgrzewającego serce wniosku stanowiącego meritum nowego singla Transgresji – walka ze swoimi demonami bywa niezwykle trudna, ale nigdy nie jest z góry skazana na porażkę. Trzeba nieustannie próbować - upadać i podnosić się - by coś mogło zmienić się w końcu na lepsze.

Co tam w środku gra - Black Sabbath - Technical Ecstasy

Teledysk do „Goliata” to drugi po „Pragnę Więcej” owoc współpracy zespołu z Aleksandrem „Kopruchem” Kozłowskim ze studia Przedmarańcza. W nagraniach do klipu aktywnie uczestniczyła także Wataha Transgresji- społeczność oddanych fanów zespołu. Ujęcia do klipu zostały nakręcone w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie.

TRANSGRESJA to śląski zespół, który swoimi kompozycjami wciąga w świat energetyzującego psychodelicznego rocka. Wizytówką kapeli jest przykuwająca oko oprawa wizualna, spajająca tajemnicze i mroczne brzmienie z kontrastową grą świateł i fluorescencyjnymi stylizacjami wykonawców. Każdy koncert Transgresji to klimatyczne show, uczta dla zmysłów i wyobraźni.

W ciągu sześciu lat działalności zespół aktywnie udzielał się zarówno na scenie, jak i w studiu, zyskując uznanie na przeglądach muzycznych i konsekwentnie poszerzając swoje audytorium dzięki udanym występom na licznych koncertach klubowych i plenerowych. Przemierzając muzyczny szlak ze swoją wierną Watahą, Transgresja pojawiła się w telewizyjnym show „Mam Talent”, dotarła do finału Antyfestu 2018, zagrała na scenie Viva Kultura festiwalu Pol’and’Rock 2019 oraz na CieszFanów Festiwal 2021, a także zdobyła nagrodę specjalną w ubiegłorocznej edycji konkursu Jarocińskie Rytmy Młodych. Na przestrzeni lat zespół współdzielił scenę z czołówką polskich zespołów rockowych m.in. Hunter, Łydka Grubasa, Jelonek, czy Organek.

Do artystycznego dorobku formacji należy demo “Ludzie Atomów Masowej Destrukcji”, EP-ka “Spokój Znajdzie Niewielu” oraz album „Brak Równowagi", który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności oraz krytyków muzycznych. Ostatni rok zespół spędził na intensywnej pracy nad nowym albumem, chcąc zaserwować słuchaczom solidną porcję świeżych autorskich kompozycji.