To już pewne! Tak będzie wyglądało pierwsze miasto na marsie

i

Autor: Screen z YouTube: JASNA STRONA To już pewne! Tak będzie wyglądało pierwsze miasto na marsie

To już pewne! Tak będzie wyglądało pierwsze miasto na Marsie

2021-03-31 13:18

Kolonizacja Marsa jest celem potentata w dziedzinie eksploracji kosmosu - Ellona Muska. Jeszcze nie tak dawno temu odległy cel dla ludzkości, jest coraz bardziej prawdopodobnym do zrealizowania scenariuszem. Inteligenci z całego świata planują już jak za jakiś czas będzie wyglądać życie na Marsie. Teraz już możemy sobie to nie tylko wyobrazić, ale też zobaczyć na własne oczy wizualizację tego co ma powstać na planecie sąsiadującej z Ziemią.

Nüwa - właśnie tak ma nazywać się stolica miasta, które powstanie na czerwonej planecie. Jesteście ciekawi jak ma wyglądać to futurystyczne miasto?

Miasto na Marsie

Miasto na Marsie ma zgodnie z planem powstać przed końcem tego wieku. Planowany czas rozpoczęcia prac budowlanych to 2054 rok. Wówczas naukowcy mają zamiar stawiać pierwsze budynki i transportować niezbędny sprzęt na czerwoną planetę. Choć mimo, że dziś wizja zamieszkania na Marsie wydaje się na pierwszy rzut oka abstrakcyjna, to naukowcy z całego świata mówią jednogłośnie, że kolonizacja tej planety możliwa będzie już nawet w 2100 roku.

Łazik Perseverance wylądował na Marsie

Międzynarodowy zespół Sustainable Offworld Network stworzył nawet plan i projekt miasta, które ma powstać na tej czwartej od słońca planecie. Wydaje się on nie tylko sensowny, ale tez możliwy do zrealizowania i to w stosunkowo niedługim czasie.

Miasto na Marsie - kolonizacja

Miasto na Marsie ma powstać oczywiście w celu jak najszybszej kolonizacji tej planety. Decyduje o tym wiele czynników, ale możemy być pewni, że do tego z pewnością dojdzie. Projekt kolonizacji zakłada uchronienie ludzkości przed zagładą możliwą w wyniku postępujących zmian klimatycznych jak i wysokiego prawdopodobieństwa zderzenia Ziemi z asteroidą. Miliarderzy z całego świata inwestują setki milionów dolarów w realizację tego projektu. Zobaczcie koniecznie jak ma wyglądać stolica marsjańskiego miasta stworzonego przez człowieka!

Sonda
Czy chciałbyś zamieszkać na Marsie?