Telefon

i

Autor: jcomp, Freepik

Ciekawostki

Te niebezpieczne aplikacje możesz mieć w swoim telefonie. Musisz je od razu usunąć

2024-02-01 12:48

Każdy posiadacz smartfona od czasu do czasu instaluje na nim nowe aplikacje. Te najczęściej pobieramy z popularnego Google Play lub AppStore. Wszystko wydaje się bezpieczne, jednak to tylko pozory. Przedsiębiorstwo SecneurX, zajmujące się cyberbezpieczeństwem wskazało trzy konkretne aplikacje, które trzeba natychmiast usunąć.

Niebezpieczne aplikacje w Google Play. Trzeba je natychmiast usunąć

Posiadacze smartfonów często decydują się na instalowanie na nich aplikacji pochodzących zazwyczaj z Google Play bądź AppStore. Często wyobrażamy sobie, że jeśli jakieś oprogramowanie jest możliwe do pobrania w wymienionych sklepach, od razu oznacza to, że jest ono w pełni bezpieczne. Nic bardziej mylnego. W autoryzowanych sklepach również mogą pojawić się aplikacje, które stanowią zagrożenie dla użytkowników. Mowa tu m.in. o scamie, niedozwolonym śledzeniu aktywności czy innych niezgodnych z prawem działaniach.

Przedsiębiorstwo SecneurX, które zajmuje się zagrożeniami w sieci poinformowało o wykryciu kolejnych trzech niebezpiecznych aplikacji dostępnych w Google Play (Android). Pierwsza z nich to „Fortune Winner Ox”, zamieszczona w kategorii gier.

Druga nosi nazwę „Golden Stadium Mouse” i również wygląda jak gra na smartfony.

Ostatnia niebezpieczna aplikacja w Google Play to „Lucky Turntable Seven”, wizualnie nawiązująca do hazardu. Wspomniane aplikacje mogą być niebezpieczne dla użytkowników. Jeśli znajdują się w waszych telefonach, należy je usunąć.

Warto zauważyć, że wspomniane programy swoją szatą graficzną zachęcają do pobrania głównie najmłodszych, którzy często używają telefonów rodziców do grania w gry.

Przebadano mumię kota ze starożytnego Egiptu! To początek ambitnego projektu badawczego

Express Biedrzyckiej: Jarosław Flis fragmenty BIZ