Polacy na Euro - znasz historię naszej kadry na piłkarskich mistrzostwach Europy? Rozwiąż quiz

i

Autor: AKPA Quiz o historii polskiej reprezentacji na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej

quizy

Polacy na Euro - znasz historię naszej kadry na piłkarskich mistrzostwach Europy? Rozwiąż quiz

2024-07-12 13:06

Ostatnie tygodnie wszystkim nam upływały będą pod znakiem piłki nożnej. W połowie czerwca rozpoczęły się tegoroczne Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, do których zakwalifikować się udało również polskiej reprezentacji - jednak bez powodzenia. Powspominajmy więc, jak prezentuje się historia naszego kraju na Euro - co o tym wiesz?

Historia Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej sięga 1960 roku. To wtedy właśnie odbyły się pierwsze rozgrywki piłkarskie, jednak pod nazwą "Puchar Narodów Europy", co zmieniło się dość szybko, już w 1968 roku, czyli od Mistrzostw we Włoszech. W pierwszych latach w turnieju finałowym udział brały cztery drużyny, kolejno liczbę tę zwiększono do ośmiu, w 1996 roku zostało to podwojone, obecnie zaś w finałach piłkarskich Mistrzostw Europy występują aż dwadzieścia cztery reprezentacje. Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej odbywają się co cztery lata (zostało to zaburzone jedynie w poprzedniej edycji, kiedy to, w wyniku pandemii COVID-19, mecze rozgrywane były w 2021 roku), a każde tego typu wydarzenie to prawdziwe święto, przede wszystkim dla wiernych fanów i fanek piłki nożnej, nie da się jednak ukryć, że piłkarska gorączka dosięga wtedy niemal każdego!

KIBICE RZUCILI SIĘ NA LEWANDOWSKIEGO! REPREZENTACJA ZACZYNA MISJĘ EURO 2024

Polska i Mistrzostwa Europy - sprawdź w quizie, co o tym wiesz!

Tegoroczne ME właśnie się kończą, a udział w nich udało się wywalczyć także polskiej reprezentacji, a to dzięki wygranemu meczowi z Walią w finale baraży - Polacy nie wyszli jednak z fazy grupowej. No właśnie, Polacy na Euro - jak wygląda historia naszego kraju na Mistrzostwach Europy?

Co wiesz na ten temat? Rozwiąż nasz quiz!

Polacy na Euro - znasz historię naszej kadry na piłkarskich mistrzostwach Europy? Rozwiąż quiz

Pytanie 1 z 10
W którym roku Polacy po raz pierwszy wzięli udział w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy?