Pieseł ma swoją walutę i co najlepsze, była droższa niż Twitter i Ford. O co chodzi z Dogecoinem?

i

Autor: freeimages.com/Leszek Soltys

Pieseł ma swoją walutę i co najlepsze, była droższa niż Twitter i Ford. O co chodzi z Dogecoinem?

2021-05-13 15:17

Rynek kryptowalut jest niesamowicie niestabilny i czasami można mieć wrażenie, że już totalnie nikt nie rozumie działania tego segmentu. Niedawno furorę zrobił Dogecoin, którego można nazwać walutą pieseła. Skala była na tyle duża, że przez chwilę kryptowaluta była więcej warta niż Twitter czy Ford.

Rynek kryptowalut jest prawdziwą zagadką i czasami ciężko połapać się w tym, jak działają wirtualne pieniądze, a jak na nich zarobić, to już czarna magia. Kursy potrafią być wyjątkowo niestabilne i bywa tak, że jednego dnia jest się milionerem, a drugiego nasze zasoby mogą być nic nie warte. Niedawno rybek wirtualnych pieniędzy zdominował Dogecoin, który najprościej mówiąc jest walutą pieseła.

Co tam w środku gra - Royal Blood - Typhoons

Dogecoin zdominował rynek kryptowalut. O co chodzi?

Obecnie kapitalizacja rynkowa Dogecoina wynosi nieco poniżej 190 miliardów złotych. Dzięki temu, kryptowaluta wyprzedziła w notowaniach Twittera oraz Forda, a skąd taka popularność? Na początku Dogecoin miał być żartem, który podchwyciła społeczność reddita. Z żartu zrobił się mem, z mema zrobiła się rzeczywistość i to sporo warta. Skąd wzięła się taka popularność? Wszystko przez Elona Muska, który wrzucił info na Twittera i sieć oszalała.

Jeżeli myślicie o zainwestowaniu, to radzimy się wstrzymać, bo kurs jest tak niestabilny, że dzisiaj może to być inwestycja życia, a jutro wielki błąd. No, ale taki jest świat kryptowalut.