Olaf Lubaszenko w nowej “Mellinie” w Esce ROCK!

i

Autor: Materiały prasowe

mellina

Olaf Lubaszenko w nowej “Mellinie” w Esce ROCK!

2024-04-25 18:03

W tym tygodniu premierę miał kolejny już odcinek talk show “Mellina” Eski ROCK, którego prowadzącym jest Marcin Meller - historyk, dziennikarz i autor książek. Tym razem gościem epizodu był jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów - Olaf Lubaszenko! O czym opowiedział w rozmowie z prowadzącym?

Olaf Lubaszenko to z pewnością jeden z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów i reżyserów. Studiował socjologię, a ostatecznie ukończył Wyższą Szkołę Komunikowania Mediów Społecznych, by w 1991 roku zdać również eksternistyczny egzamin aktorski. Film jest mu jednak bliski od małego - jako syn aktora Edwarda Linde-Lubaszenko i Asji Łamtiuginy, od zawsze był w świecie kina i teatru. Lubaszenko zadebiutował jako zaledwie 14-latek w serialu “Życie Kamila Kuranta”, popularność zaczął zyskiwać pod koniec lat 80. Olafa Lubaszenko od początku jednak interesowała również ta druga strona kamery - został asystentem Krzysztofa Kieślowskiego podczas prac nad produkcją “Dialog”, której częścią jest również “Krótki film o miłości”, w którym Lubaszenko zagrał jedną z głównych ról. Jako reżyser zadebiutował w 1997 roku filmem, dziś już uznawanym za klasykę polskiego kina, czyli “Sztos”, już dwa lata później zrealizował kolejną niezwykle popularną do dziś komedię - “Chłopaki nie płaczą”. Olaf Lubaszenko regularnie pojawia się na ekranie do tej pory, ostatnio chociażby w produkcjach “Lipowo. Zmowa milczenia”, “Matka”, “Ostatnia wieczerza” czy “W lesie dziś nie zaśnie nikt”. Ostatni, na chwilę obecną, wyreżyserowany przez Olafa Lubaszenkę film to “Sztos 2” z 2011 roku.

Mellina - Meller do Lubaszenki: widzowie cię kochali bardziej niż krytycy. Byłeś Sanah swoich czasów

Olaf Lubaszenko w “Mellinie” Eski ROCK!

W “Mellinie” Eski ROCK gości człowiek, który był pierwszym i jedynym reżyserem, który obsadził w swoim filmie Marcina Mellera - był to “Sztos 2”. Olaf Lubaszenko w niezwykle szczerej rozmowie wspomina swoją mamę, ujawnia nieznane historie z aktorskiego życia. Z rozmowy dowiecie się m.in. czym jeździł Bogusław Linda, a w jaki sposób przed dziewczynami szpanował Cezary Pazura. Lubaszenko opowiada również o trudach pracy aktora, który nie zawsze ma stałe zajęcie. Sam Lubaszenko imał się różnych zajęć - przez chwilę pracował, na przykład, w biurze.

Pamiętam jak zostałem wysłany na kurs obsługi teleksu. Gdy odbyłem to szkolenie, kiedy wróciłem do biura już wyszkolony z certyfikatem to otrzymałem niezwłocznie informację, że właśnie wycofano teleksy z użytku.

“Mellina” - wyjątkowy talk show w Esce Rock!

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 18:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest także na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.

Listen to "MELLINA" on Spreaker.

Sprawdź się w quizie o filmie "Chłopaki nie płaczą"!

QUIZ filmowy: Jak dobrze pamiętasz "Chłopaki nie płaczą"?

Pytanie 1 z 10
1. Jakie zwierzę według Freda nie żyje w Polsce?