“Nie otwieraj oczu: Barcelona”: jest pierwsza zapowiedź nowej wersji hitu Netfliksa. Kiedy premiera?

i

Autor: Netflix “Nie otwieraj oczu: Barcelona”: jest pierwsza zapowiedź nowej wersji hitu Netfliksa. Kiedy premiera?

Netflix

Hiszpańskie “Nie otwieraj oczu” lepsze niż oryginał? Zwiastun przyprawia o ciarki

2023-06-06 14:47

“Nie otwieraj oczu” (ang. “Bird Box”) to dziś nieco zapomniany hit Netfliksa, który w 2018 roku szturmem podbił zarówno samą platformę, jak i social media (co dało początek dość niebezpiecznemu trendowi). Teraz streamer postanowił nieco odkurzyć to uniwersum grozy i pokazał pierwszą zapowiedź hiszpańskiej wersji. W roli głównej gwiazdor “Niewinnego” i “Trzech metrów nad niebem” – Mario Casas.

Hiszpańskie horrory uchodzą za jedne z najlepszych w gatunku, zatem “Nie otwieraj oczu: Barcelona” z miejsca budzi pozytywne skojarzenia. Jednak czy nowa wersja głośnego, acz dalekiego od ideału filmu sprosta wyzwaniu i spełni oczekiwania widzów? Przekonamy się już za kilka tygodni, tymczasem możemy rzucić okiem (hehe) na pierwszą zapowiedź.

Szykujcie opaski – nadchodzi “Nie otwieraj oczu: Barcelona”. Kiedy premiera na Netfliksie?

Założenie filmu jest dokładnie takie samo, jak w przypadku jego amerykańskiego odpowiednika – mamy tu do czynienia z postapokaliptycznym światem, w którym tajemnicza siła zdziesiątkowała ludzkość. Nikt nie wie, skąd się wzięła i czego właściwie chce. Pewne jest jedno – gdy na nią spojrzysz, z miejsca odbierzesz sobie życie.

W oryginale śledziliśmy losy zdesperowanej matki granej przez Sandrę Bullock, zaś tym razem poznamy historię niejakiego Sebastiana (w tej roli wspominany już Mario Casas). Mężczyzna walczy o przeżycie, przemierzając opustoszałe ulice Barcelony. Jednak, gdy zawiązuje niełatwy sojusz z innymi ocalałymi i próbuje opuścić miasto, nieoczekiwanie pojawia się jeszcze bardziej złowieszcze zagrożenie.

W obsadzie znaleźli się również Georgina Campbell, Diego Calva, Alejandra Howard, Naila Schuberth, Patrick Criado i Celia Freijeiro. “Nie otwieraj oczu: Barcelona” zadebiutuje na Netfliksie już 14 lipca.

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1
Źródło: Hiszpańskie “Nie otwieraj oczu” lepsze niż oryginał? Zwiastun przyprawia o ciarki