Netflix ustąpi brytyjskiemu rządowi? Jest odpowiedź w sprawie serialu 'The Crown'

2020-12-08 11:11 Dominik Pajewski
The Crown - data premiery i zapowiedź czwartego sezonu. Księżna Diana oraz Margaret Thatcher w serialu!
Autor: Screen z YouTube/Netflix The Crown - data premiery i zapowiedź czwartego sezonu. Księżna Diana oraz Margaret Thatcher w serialu!

Serial 'The Crown' stał się hitem Netflixa, ale jednocześnie wywołał wiele kontrowersji, a rodzina królewska uważa, że to krzywdzący, pełen nieprawdziwych rzeczy serial. Brytyjski rząd chce, aby platforma informowała pod każdym odcinkiem, że przedstawione wydarzenia są fikcją. Co na to to przedstawiciele Netflixa?

Serial 'The Crown' jest prawdziwym hitem Netflixa, który ogląda z miesiąca na miesiąc coraz więcej osób. Produkcja, która reklamowana była jako szczery obraz rodziny królewskiej, staje się coraz bardziej znienawidzoną przez brytyjski rząd produkcją. Tym razem brytyjski rząd wystąpił o to, by przy każdym odcinku widniał komunikat, że to co widzimy na ekranie jest fikcją. Doczekaliśmy się odpowiedzi Netflixa na ten temat.

Zagraniczne filmy, które były kręcone w Polsce

Netflix odpowiada brytyjskiemu rządowi na temat 'The Crown'

Rzecznik Netflix odpowiedział na wymagania brytyjskiego rządu, pisząc:

Serial „The Crown” jest serialem fabularnym i nigdy tego nie ukrywaliśmy. Jesteśmy pewni, że nasi widzowie rozumieją, że jest to fikcja oparta na wydarzeniach historycznych. W związku z tym nie widzimy potrzeby, żeby dawać takie sprostowanie.

To z pewnością nie koniec konfliktu w temacie serialu.