Natalia Zastępa i Sonbird w utworze „Mantry”

i

Autor: Materiały prasowe

Natalia Zastępa i Sonbird w utworze „Mantry”

2021-01-11 7:19

Natalia Zastępa prezentuje singiel „Mantry” z gościnnym udziałem zespołu Sonbird. Utwór zapowiada debiutancki album Zastępy, którego premiera zaplanowana jest na wiosnę 2021.

Mantry to dźwięki, wibracje, które chronią nasze umysły, zapewniają ich oczyszczenie, opanowanie energii. Pod mantry mogą podszywać się różnorakie głosy, niekoniecznie uprawnione do tego, by kierować czyjąś drogą. Ponieważ jednak mają sporą rzeszę zwolenników, mimowolnie idziemy w ich kierunku. Jak mówi Natalia Zastępa:

Utwór „Mantry” opowiada o szybkim tempie naszego życia, które sami sobie narzucamy. Przez to łatwo gubimy gdzieś swoją indywidualność, próbując dogonić innych i narzucone wzorce. To wszystko sprawia, że czujemy się przytłoczeni i zwyczajnie zmęczeni. Warto zwolnić i „skończyć bieg na bieżni”, który ostatecznie prowadzi donikąd

Co tam w środku gra? - Kult

Tańczymy, chociaż wcale nie mamy ochoty, bo gdyby nikt nie patrzył, najchętniej byśmy stali. Biegniemy, chociaż tak naprawdę wcale nie odczuwamy żadnej radości z ruchu. Po cichu marzymy, by móc się wylogować, nie śledzić wszystkiego 24h/dobę.

Współczesnymi mantrami mogą stać się wiadomości, trendy, memy, challenge, pasty, wirale. Czy musimy je wszystkie obserwować? Czy nie możemy wyłączyć się z tego strumienia przekazu i kroczyć indywidualną ścieżką?

W singlu „Mantry” Natalia Zastępa łączy siły z zespołem Sonbird. Utwór jest lekki i dający mnóstwo przestrzeni nie tylko w warstwie tekstowej, ale i muzycznej. „Mantry” to kompozycja Tomasza Morzyduszy oraz Natalii Wrzosińskiej, która jest także autorką tekstu. Za produkcję odpowiadają Michał Pietrzak i Tomasz Morzydusza. Miks i master to zasługa Bartosza Kopyta.

Do singla „Mantry” powstał teledysk w reżyserii Piotra Smoleńskiego. W klipie, oprócz Natalii Zastępy i zespołu Sonbird, możemy podziwiać również gościa specjalnego – uroczego golden retrievera o imieniu Baffet. Zapraszamy do oglądania i słuchania!

Natalia Zastępa ma na koncie sześć solowych singli: „Za późno”, „Nie żałuję”, „Kłopoty”, „Rudy”, „Niech się stanie” oraz „Lava Lamp”. Obecnie przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty, której premiera jest zaplanowana na wiosnę 2021. W 2020 roku Natalia zaprezentowała się na scenie 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Sonbird to czterech młodych chłopaków z Żywca grających współczesnego indie rocka z nieczęsto spotykanym zaangażowaniem. Mają na swoim koncie nominację do nagrody muzycznej Fryderyk 2020 w kategorii Album Roku Rock za płytę „Głodny”. Marcin Cichoński na łamach dziennik.pl określił Sonbird jako Debiut Roku 2019; magazyn „Teraz Rock” ogłosił zespół Nadzieją 2020 roku, a czytelnicy portalu Polska Płyta Polska Muzyka wybrali wydawnictwo „Głodny” jako Album Roku 2019. Album „Głodny” ukazał się 22 lutego 2019 roku nakładem Jazzboy Records. Sonbird szybko zapracował sobie na opinię świetnego zespołu koncertowego, o czym można było przekonać się na największych festiwalach (zagrali między innymi podczas OFF Festival, Open’er Festival, Kraków Live Festival, Hej Fest, Rock In Summer Festival, Męskie Granie, Edison Festival, Białystok New Pop Festival). Z sukcesem również wyprzedają koncerty klubowe.