Zestawienie

Najlepsze filmy o superbohaterach. TOP 5 produkcji superhero

2024-03-02 9:18

Superbohaterowie rządzą obecnie kinem rozrywkowym. Marvel i DC rokrocznie wypuszczają na rynek nowe produkcje, prześcigając się w pomysłach, formule i rozmachu swoich widowisk. Które z nich wyszły im najlepiej?

Filmy o superbohaterach cieszą się w ostatnich latach olbrzymią popularnością i nic nie wskazuje na to, by trend ten miał się wkrótce odwrócić. Wręcz przeciwnie, mimo krótkiej przerwy spowodowanej wybuchem pandemii koronawirusa, kino superhero jeszcze nigdy nie było tak płodne. Jednak, czy ilość przekłada się na jakość?

Co jest lepsze - DC, czy Marvel? Czy filmy superbohaterskie to prawdziwe kino, czy też parki rozrywki, jak to stwierdził wirtuoz kina Martin Scorsese? Osobiście uważam, że pierwsza z tych kwestii nie ma najmniejszego znaczenia, drugą zaś przemilczę, bo nie chcę być wulgarna. 

Kogo bowiem obchodzi, które studio produkuje lepsze widowiska, skoro oba robią to (względnie) dobrze? Owszem - mimo utartego przekonania filmy DC naprawdę mogą być dobre (o czym się zresztą za chwilę przekonacie).

ZOBACZ TAKŻE: Filmy, które wywołały skandal. TOP10 najbardziej kontrowersyjnych tytułów

Najlepsze filmy o superbohaterach [TOP5]

Z uwagi na fakt, iż jeszcze w tym roku zostaniemy dosłownie zalani nowymi produkcjami z gatunku superhero, postanowiłam zrobić szybki przegląd dotychczasowych dokonań w tej materii. Wyłoniłam dla was 5 filmów o superbohaterach, które (przynajmniej w mojej ocenie) zasługują na szczególne wyróżnienie i pochwały. Znajdziecie je w poniższej galerii. 

ZOBACZ TAKŻE: Najgorsze filmy o superbohaterach. TOP10 tytułów, których lepiej nie oglądać

Sonda
Lubisz filmy o superbohaterach?