Blaze Bayley cieszy się, że ludzie nadal go nienawidzą za płyty z Iron Maiden

i

Autor: screen: https://youtu.be/HOBsqPgdsDg

Najgorszy koncert Iron Maiden - Blaze Bayley wspomniał takie wydarzenie

2021-12-08 11:36

Iron Maiden kojarzą się ze spektakularnymi koncertami, które przypominają bardzo często prawdziwe spektakle. Jednak, trafiały się też i słabsze występy, o czym wspomniał były wokalista zespołu, Blaze Bayley.

Iron Maiden obecnie uznawani są za potęgę i zespół, który świetnie wypada koncertowo, jednak w latach 90-tych, grupa miała duży problem, ponieważ pojawił się grunge i nu metal, a klasyczne zespołu metalowe nie były chętnie słuchane. W niedawno udzielonym wywiadzie, Blaze Bayley wspomniał o koncercie w Seattle, którego nie można zaliczyć do udanych.

EskaROCK Live! - Organek - cały koncert

Najgorszy koncert Iron Maiden - Blaze Bayley wspomniał takie wydarzenie

W wywiadzie dla 'Metal Talk' Blaze Bayley wspomniał czasy, gdy zespół promował album 'The X Factor' i trafił do Seattle:

Graliśmy w Seattle u szczytu grunge’u i publiczność była podzielona. Pierwsze pięć albo dziesięć rzędów stanowili prawdziwi fani metalu, którzy przyszli zobaczyć Iron Maiden i posłuchać nowe kawałki, a reszta przyszła z nastawieniem „obejrzę ostatni koncert tych dinozaurów, chcę potem mówić, że widziałem ostatnią trasę Iron Maiden”. To było okropne. Wyjątkowo okropne. Takim rzeczom musieliśmy stawiać czoła na trasach promujących 'The X Factor' i 'Virtual XI'. W Anglii prasa mówiła, że Iron Maiden jest martwy. A teraz? Grunge minął, a heavy metal nadal żyje.

Jak zmieniała się Metallica na przestrzeni lat? Zobacz zdjęcia zespołu