Na koncerty tylko po szczepiące? Tak twierdzi szef Eventim

i

Autor: freeimages.com/luis tapia

Na koncerty tylko po szczepionce? Tak twierdzi szef Eventim

2021-02-08 15:14

Pandemia koronawirusa wszystkich mocno doświadcza, jednak branża rozrywkowa odczuwa najbardziej skutki zatrzymania całego świata. Okazuje się, że szczepionka jest jednym ze światełek w tunelu, tak przynajmniej twierdzą organizatorzy wydarzeń, którzy już mówią o tym, że być może trzeba będzie być zaszczepionym, by wejść na duży koncert.

Pandemia koronawirusa zmusiła wiele osób i firm do radykalnych zmian, które jak wiadomo, nikomu nie pasują. Pojawienie się szczepionki jest światełkiem w tunelu i nadzieją na powrót do normalności. A co z koncertami? Według szefa Eventim, może stać się tak, że uczestnictwo w dużych wydarzeniach, uzależnione będzie od wykazania, że jest się zaszczepionym.

Co tam w środku gra? - Kult

Uczestnictwo w dużych koncertach, będzie możliwe tylko po zaszczepieniu? Tak twierdzi szef Eventim

Klaus-Peter Schulenberg, który jest szefem Eventim, stwierdził, że wejście na duże koncerty, będzie możliwe po zaszczepieniu. W wywiadzie dla 'Wirtschaftswoche', Schulenberg powiedział:

Jeśli będzie wystarczająco dużo szczepionek i każdy będzie mógł zostać zaszczepiony, wówczas prywatni organizatorzy imprez również powinni móc wprowadzić wymóg szczepień jako warunek wstępu na imprezę. (…) Skonfigurowaliśmy nasze systemy tak, aby mogły odczytywać karty szczepień. Im szybciej ludzie zostaną zaszczepieni, tym szybciej imprezy masowe będą znowu mogły się odbywać.

Czy faktycznie trzeba będzie czekać na szczepionkę i będzie to przymus? Trudno przewidzieć, jednak wygląda na to, że organizatorzy imprez zaczynają się ku temu skłaniać.

Till Lindemann - tak zmieniał się wokalista Rammstein na przestrzeni lat