Multimedialny Park Fontann

i

Autor: Materiały prasowe

Multimedialny Park Fontann 2022 - nowe pokazy w rytmie Maanam startują już w maju!

2022-04-21 16:44

Po dwuletniej przerwie multimedialne show wraca na Podzamcze! W tegorocznej odsłonie pokazu - „Złota kaczka”. Świetlnej historii o tym, co w życiu najważniejsze, będzie towarzyszyć muzyka zespołu Maanam i Kory. Sprawdźcie szczegóły na temat nadchodzącego wydarzenia.

Wracają pokazy w Multimedialnym Parku Fontann 2022! To jedna z ulubionych atrakcji dla warszawiaków i wszystkich przyjezdnych. Widownia poprzednich spektakli gromadziła nawet milion osób! Od wielu lat inspiracją pokazów multimedialnych są warszawskie legendy. Po opowieściach o Syrenach, Księciu Niedźwiedziu, Warsie i Sawie, przyszedł czas na opowieść o Złotej Kaczce. To już ostatnia, wybrana przez warszawiaków, warszawska legenda. O czym opowie? Kiedy wybrać się na pokaz? Odpowiadamy!

Co tam w środku gra - Yugopolis

Pokaz w rytmie Maanam w Multimedialnym Parku Fontann 2022

Podczas nadchodzących pokazów zobaczymy i usłyszymy legendę o Złotej Kaczce. To wzruszająca historia ubogiego piekarczyka, który po chwilowym zachłyśnięciu się darowanym bogactwem wybiera uczciwą pracę i miłość. Zmagania bohatera - od początkowej radości i ekscytacji po refleksję, że wszystkie bogactwa świata są nic niewarte - będą ilustrować piosenki zespołu Maanam i Kory. Podczas pokazów usłyszymy wielkie przeboje, m.in. Wyjątkowo zimny maj, Cykady na Cykladach, czy Nie poganiaj mnie, bo tracę oddech.

"Pokazy fontann są jedną z ulubionych atrakcji warszawiaków. W czasie niespodziewanej i przymusowej dwuletniej przerwy nieustannie pytano nas o powrót, dostawaliśmy też liczne dowody sympatii. Tak zmotywowani, sięgnęliśmy po niezwykłą oprawę muzyczną najnowszego pokazu i to właśnie piosenki zespołu Maanam i Kory uzupełniają ponadczasową historię o Złotej Kaczce" - mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady, która od lat jest organizatorem wydarzenia.

Sonda
Jak często słuchasz Maanam?

Multimedialny Park Fontann 2022 - kiedy wybrać się na pokaz?

Specjalne inauguracyjne spektakle odbędą się 1, 2 i 3 maja 2022 roku, o godzinie 21:30. Co więcej! Pokazy to niejedyna atrakcja, na którą zapraszają organizatorzy 1 maja. Przed inauguracją sezonu, o godzinie 15:00, odbędzie się również rodzinny piknik z okazji 18. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

W trakcie pokazu inauguracyjnego, 1 maja, na terenie Multimedialnego Parku Fontann zostanie wydzielona specjalna, oznakowana strefa dla osób z niepełnosprawnościami. Będzie wyposażona w podest dla osób na wózkach inwalidzkich. Osoby niewidome i słabowidzące skorzystają z audiodeskrypcji, a osoby niesłyszące będą miały zapewnioną pętlę indukcyjną.