Metallica przekazała ponad 200 tysięcy złotych na rzecz polskiego hospicjum!

2019-08-22 16:06
Ilustracja do artykułu
Autor: Screen z Facebooka/ AllWithinMyHandsFoundation

Metallica znana jest ze swojej działalności charytatywnej, która zatacza coraz szersze kręgi. Podczas wizyty w Polsce, zespół postanowił przekazać ponad 200 tysięcy złotych na rzecz hospicjum.

Metallica znana jest nie tylko ze swojej działalności muzycznej, ale również z zaangażowania w sferę dobroczynną. Grupa posiada własną fundację, jednak będąc w danym kraju podczas trasy, stara się wspierać lokalne inicjatywy. Tak było też podczas wizyty w Warszawie, gdy Metallica przekazała ogromną sumę pieniędzy na rzecz hospicjum.

METALLICA - SEN O WARSZAWIE. TAK WYPADŁ COVER NA PGE NARODOWYM [WIDEO]


Metallica przekazała ponad 200 tysięcy złotych na rzecz hospicjum

Jak możemy przeczytać w komunikacie prasowym Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci:

21 sierpnia 2019 r. Matallica – amerykański zespół heavymetalowy w składzie: Robert Trujillo, Lars Ulrich, James Hetfield, Kirk Hammet – zagrała w Warszawie koncert.


Impreza odbyła się na wypełnionym po brzegi PGE Stadionie Narodowym. Przed występem członkowie zespołu spotkali się z przedstawicielami Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, aby przekazać na ich ręce symboliczny czek na niebagatelną kwotę 222 740 zł. Darowiznę w imieniu Fundacji WHD odebrali widoczni na zdjęciu z zespołem (w kolejności od lewej): Wojciech Marciniak, Elżbieta Tokarska i Marta Januszaniec.


Podczas krótkiej rozmowy, członkowie zespołu z zainteresowaniem słuchali informacji o zakresie prowadzonej przez Fundację działalności.


Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie potrzebami nieuleczalnie chorych dzieci, którymi się opiekujemy i za przekazaną pomoc. Jesteśmy zaszczyceni faktem, że znani na całym świecie artyści zainteresowali się naszą pracą i spośród wielu działających w Polsce organizacji non profit, wybrali właśnie Fundację Warszawskie Hospicjum dla Dzieci jako odbiorców swojej pomocy.


Dziękujemy!

SLIPKNOT W POLSCE 2020 - DATA I INFORMACJE O BILETACH NA KONCERT W ŁODZI


Zdjęcie z wyjątkowego spotkania można zobaczyć na oficjalnym Facebooku fundacji Metalliki