Kluby w Wielkiej Brytanii otwierają się! Aby wejść trzeba spełnić pewne warunki

i

Autor: freeimages.pl/Nick Willsher

Kluby w Wielkiej Brytanii otwierają się! Aby wejść trzeba spełnić pewne warunki

2021-02-05 10:21

Pandemia koronawirusa daje wszystkim mocno w kość i wygląda na to, że jeszcze trochę potrwa, zanim wszystko wróci do normy. Okazuje się, że w Wielkiej Brytanii mają zostać otwarte kluby, jednak by do nich wejść, trzeba będzie spełnił pewne warunki.

Pandemia koronawirusa to trudny czas dla całego świata, który zmaga się z obostrzeniami i ogólnym zamrożeniem gospodarki. Trwają jednak prace nad tym, by wszystko wróciło do normy. W Wielkiej Brytanii planowane jest otwarcie klubów, jednak wejście do nich będzie możliwe tylko ze specjalnym 'zdrowotnym paszportem'.

Smog przenosi koronawirusa?! Zaskakujące wyniki badań krakowskiego naukowca

Kluby w Wielkiej Brytanii zostaną otwarte? Są pierwsze pomysły

Londyński 100 Club oraz The Exchange w Bristolu mają plan by zastosować 'zdrowotny paszport'. Na czym będzie to polegać? Jest to aplikacja 'You Check', która ma przechowywać informacje o stanie zdrowia uczestnika imprezy. Przedstawiciel klubu powiedział w wywiadzie dla 'Event Industry News':

Współpracujemy z producentem testów, które wykazują 97-procentową skuteczność wykrywania wirusa. W przypadku COVID okres inkubacji wynosi 2-5 dni. Oznacza to, że w ciągu 48 godzin po wykonaniu testu możesz bezpiecznie pójść na koncert.

Co ciekawe, w klubach zamontowano specjalną wentylację, która ma za zadanie odprowadzać 99,9% patogenów i wirusów z powietrza.

Sonda
Koronawirus. Czy brakuje Ci koncertów?