Forrest Gump - jak dobrze pamiętasz film z Tomem Hanksem? QUIZ

i

Autor: AKPA Co wiesz na temat kultowej produkcji?

Klasyki światowego kina - Forrest Gump. Jak dobrze znasz legendarny film z Tomem Hanksem w roli głównej? QUIZ!

2023-01-29 9:33

“Forrest Gump” zadebiutował na wielkim ekranie 6 lipca 1994 roku. Komediodramat z Tomem Hanksem w roli głównej od razu podbił serca publiczności na całym świecie, zdominował sezon nagród i do dziś uznawany jest za jeden z najbardziej kultowych obrazów, który każdy z nas powinien choć raz obejrzeć w swoim życiu. Jak dobrze znacie ten film? Spróbujcie sił w naszym quizie!

6 lipca 1994 roku na ekranach kin zadebiutował film Forrest Gump. Historia młodego mężczyzny, żyjącego z lekką odmianą autyzmu, któremu los sprzyja w bardzo szczególny sposób, sprawiając, że ten znajduje się w samym centrum najważniejszych wydarzeń epoki, natychmiast podbiła serca publiczności i krytyków na całym świecie. Zwrócono uwagę nie tylko na świetną reżyserię, ale też genialną grę aktorską, przede wszystkim Toma Hanksa, Gary’ego Sinise’a i Robin Wright, liczne nawiązania popkulturowe i udany soundtrack.

Damian Ukeje w Esce ROCK. "Była obawa, że już nigdy nie zaśpiewam. To mój drugi debiut”

“Forrest Gump” - film, który na zawsze wpisał się w historię kina

Nie dziwi więc, że produkcja dosłownie rozbiła bank w sezonie nagród, zdobywając najważniejsze statuetki, w tym Oscary dla Najlepszego Aktora Pierwszoplanowego, Najlepszego Reżysera czy za Najlepszy Film i Najlepsze Efekty Wizualne. Forrest Gump od lat regularnie trafia na listy Najlepszych Produkcji Filmowych Wszechczasów, a w 2011 roku Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych wybrała obraz do zachowania w Narodowym Rejestrze Filmów jak “dzieło znaczące kulturowo, historycznie lub estetycznie”.

Jak dobrze pamiętasz Forresta Gumpa?

Jak dobrze znasz ten kultowy film? Czy pamiętasz różne szczegóły, które się w nim pojawiły? Spróbuj sił w naszym quizie!

Forrest Gump - jak dobrze pamiętasz film z Tomem Hanksem? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Ile wynosiło IQ Forresta?