Idąc na koncert, trzeba będzie okazać zaświadczenie o szczepieniu lub test? Wszystko do tego zmierza

i

Autor: freeimages.com/luis tapia

Idąc na koncert, trzeba będzie okazać zaświadczenie o szczepieniu lub test? Wszystko do tego zmierza

2021-08-09 10:33

Pandemia koronawirusa zatrzymała cały świat i praktycznie zrównała z powierzchnią ziemi branżę rozrywkową, a co za tym idzie koncerty. Cały czas trwają prace nad tym, jak powrócić do koncertowej normalności i jednym z rozwiązań może być zaświadczenie o szczepieniu lub test.

Koncerty bardzo powolnie wracają do normy i pewnym było, że ta gałąź rozrywki, jako ostatnia wróci do normy. Organizatorzy zastanawiają się, jak wszystko przywrócić i wygląda na to, że wejście na koncert, będzie równało się z okazaniem zaświadczenia o szczepieniu lub okazaniem negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Fryderyki 2021 - wywiad z Natalią Nykiel

Koncerty tylko dla zaszczepionych lub po okazaniu negatywnego wyniku testu?

Serwis 'Variety' dotarł do dokumentu podpisanego przez CEO Live Nation, Michaela Rapino, w który można przeczytać, że rekomendowane będą na koncertach w USA zasady, tak jak na festiwalu Lollapalooza. Chodzi o wejście na koncert tylko za okazaniem negatywnego wyniku testu na COVID-19 lub za okazaniem zaświadczenia o szczepieniu. 

Jak stwierdził Rapino:

Nasze drużyny pracowały nad wprowadzeniem procesów, dzięki którym artyści grający koncerty dla Live Nation w USA będą mogli wymagać od wszystkich uczestników i załogi pełnego szczepienia lub pokazania negatywnego wyniku testu tam, gdzie pozwala na to prawo. Uważamy, że jest to znakomity model.

Warto podkreślić, że mowa tutaj o koncertach na terenie USA. Nie wiadomo jak miałaby wyglądać procedura w innych krajach.

Rammstein - najmniej znane zdjęcia zespołu. Tego mogliście nie widzieć