Geezer Butler twierdzi, że to on nauczył Dio, jak 'stosować rogi' na scenie

i

Autor: screen: https://youtu.be/_G6NtIVZhRE

Geezer Butler twierdzi, że to on nauczył Dio, jak 'stosować rogi' na scenie

2021-03-10 9:11

Słynny gest rogów, jest do dzisiaj obecny na scenie metalowej i prawdopodobnie zostanie już na stałe, jako element większości koncertów. Gest spopularyzował Ronnie James Dio, ale Gezzer Butler twierdzi, że to on go namówił do stosowania tego gestu.

Słynny 'gest rogów', jest obecny na scenie rockowej oraz metalowej od wielu lat i wygląda na to, że stał się on nieodłącznym elementem wydarzeń. Jak wiadomo, gest ten został wprowadzony na scenę przez Ronniego Jamesa Dio, który jak podkreślał wiele razy, że gest znał od swojej babci. Gezeer Butler twierdzi, że to on namówił wokalistę do używania tego symbolu na scenie.

Co tam w środku gra? Black Sabbath - VOL. 4

Gezeer Butler twierdzi, że to on namówił Dio do 'pokazywania rogów' na scenie

W wywiadzie dla 'Trunk Nation', Gezzer Butler stwierdził, że to on namówił Dio do 'pokazywania rogów' na scenie:

Mam zdjęcia z 1971 roku, na których robię ten znak. Zawsze robiłem go w trakcie utworu „Black Sabbath” – tuż przed szybką częścią pod koniec. Po kilku koncertach trasy „Heaven And Hell” Ronnie powiedział: „Kiedy wychodzę na scenę ludzie pokazują mi znak pokoju, ale tak robił Ozzy. Powinienem robić coś innego. Co takiego robisz w ‘Black Sabbath’”? Pokazałem mu te diabelskie rogi a on zaczął je robić od tej pory.

Czy tak było faktycznie? Trudno jednoznacznie stwierdzić, jednak ważne jest to, że publiczność ma cały czas jeden znak wspólny.

Jak przez lata zmieniał się Ozzy Osbourne?