Gdyby nie śmierć Kurta Cobaina, Nirvana grałaby do dzisiaj? Tak twierdzi Dave Grohl

i

Autor: screen: https://www.youtube.com/watch?v=v2xwq6hAhPA https://youtu.be/R1G6-RUz3OA

Gdyby nie śmierć Kurta Cobaina, Nirvana grałaby do dzisiaj? Tak twierdzi Dave Grohl

2021-02-18 10:35

Mimo upływu lat od śmierci Kurta Cobaina, Nirvana cały czas ma wielu fanów, którzy ciągle dają dowód na to, że pamiętają o grupie. Jak twierdzi Dave Grohl, gdyby nie śmierć wokalisty, grupa nadal mogłaby występować.

Nirvana jest cały czas popularnym zespołem, mimo, że od śmierci Kurta Cobaina minęło ponad 25 lat. Grupa ma cały czas wiernych fanów, których ciągle przybywa. Jak twierdzi Dave Grohl, gdyby nie śmierć Kurta, Nirvana grałaby dalej.

Co tam w środku gra? - Motorhead

Dave Grohl twierdzi, że gdyby nie śmierć Kurta Cobaina, Nirvana grałaby dalej

W ramach promocji najnowszego albumu grupy Foo Fighters, Dave Grohl ma serię swoich audycji, w których nie tylko opowiada o swojej grupie, ale także wraca do czasów przed Foo Fighters. Jak wspomniał Grohl, fenomen Nirvany był nie do zatrzymania:

Koncerty były coraz większe. Pojawiało się coraz więcej ludzi. Było ich więcej przed drzwiami klubów, niż pod sceną. Widzieliśmy, że coś się dzieje, ale w życiu byśmy nie pomyśleli, że to stanie się tak ogromne. Myślę, że nikt z nas nie sądził, że dojdzie do czegoś takiego.

Jak twierdzi Dave, gdyby nie śmierć jego przyjaciela, Nirvana mogłaby dalej grać:

To dla mnie było wstrząsające przeżycie i niezwykłe wyzwanie. W swoim życiu najbardziej szkoda mi tego, że Nirvana już nie istnieje i nie tworzy muzyki. Niezależnie od nazwy i tego, czy wciąż byłbym jej członkiem. Dla mnie to było jasne, że Kurt miał niezwykły talent i nie mogę przeżyć faktu, że już nigdy nie usłyszę jego nowego riffu. Myślę, że mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że był najlepszym kompozytorem i twórcą naszej generacji. Jestem dumny, że mogłem być jego perkusistą i co noc grać te piosenki.

Album 'Medicine At Midnight' trafił do sprzedaży 5 lutego 2021.

Jak przez lata zmieniał się Ozzy Osbourne?