Filmowe premiery na luty 2023 - najciekawsze tytuły. Co obejrzeć w tym miesiącu?

i

Autor: materiały prasowe Filmowe premiery na luty 2023 - najciekawsze tytuły. Co obejrzeć w tym miesiącu?

Filmowe premiery na luty 2023 - najciekawsze tytuły. Co obejrzeć w tym miesiącu?

2023-01-28 0:32

Jakie filmy zadebiutują w tym miesiącu w kinach i na popularnych platformach pokroju Netfliksa, HBO Max i Disney+ ? Które nowości szczególnie warto obejrzeć? Sporządziliśmy dla was listę najciekawszych filmowych premier na luty 2023 roku.

Luty 2023 - najciekawsze filmowe premiery. W niniejszym artykule znajdziecie listę filmów, które zadebiutują w lutym 2023 roku i za nic nie możecie ich przegapić. Specjalnie dla was przejrzeliśmy repertuar kin oraz ofertę Netfliksa, HBO Max, Disney+, Playera, Prime Video oraz Apple TV+. Zatem, co warto obejrzeć w najbliższych tygodniach?

Filmowe premiery na luty 2023 - najciekawsze tytuły. Co obejrzeć w tym miesiącu?

Bez zbędnego przedłużania, nasza subiektywna lista najciekawszych filmowych premier lutego 2023 roku prezentuje się następująco:

„U ciebie czy u mnie?” – 10 lutego na Netflix

Debbie (Reese Witherspoon) i Peter (Ashton Kutcher) są najlepszymi przyjaciółmi, chociaż bardzo się różnią. Ona lubi spokojne życie z synem w Los Angeles. On najlepiej czuje się w tętniącym życiem Nowym Jorku. Gdy na tydzień zamieniają się domami, oboje uświadamiają sobie, że zmiana może wyjść im na dobre.

„Wieloryb” – 17 lutego w kinach

Nominowany do kilku Oscarów aktorski popis Brendana Frasera. Charlie już od lat żyje na marginesie świata. Uwięziony w małym mieszkaniu przez chorobliwą otyłość. Odrzucony, nie bez powodu, przez swoich bliskich, samotnie zmierza w życiową przepaść. Wystarczy jednak jeden impuls, jedno spotkanie, by zapalić w nim płomień nadziei na to, że jeszcze nie wszystko stracone. Charlie podejmuje próbę nawiązania dawno utraconego kontaktu z nastoletnią córką. Wie, że czeka go niesłychanie trudne spotkanie. Zdaje sobie sprawę, że ryzykuje utratę ostatniego złudzenia. Gotów jest jednak podjąć to ryzyko z wiarą, że także dla niego jest jeszcze szansa na odkupienie.

„Sharper” - 17 lutego w Apple TV+

Nikt nie jest tym, kim się wydaje. „Sharper” to pełen sekretów i kłamstw thriller neo-noir, którego akcja toczy się w sypialniach, barach i salach konferencyjnych Nowego Jorku. Postacie rywalizują o bogactwo i władzę w grze o ambicję, chciwość, pożądanie i zazdrość, w której widzowie będą zgadywać aż do ostatniej chwili. W rolach głównych Julianne Moore i Sebastian Stan.

„Tata” – 17 lutego w kinach

Michał jest kierowcą TIRa i ojcem samotnie wychowującym córkę Miśkę. Długie godziny za kółkiem, samotność i ciągłe życie w drodze to dla niego codzienność. Najważniejsze, żeby dotrzeć z towarem na czas. Kiedy jest w trasie, jego córką opiekuje się ukraińska sąsiadka. Jej wnuczka Lena i Miśka są nierozłączne. Gdy ukraińska niania nagle umiera, Michał zabiera dziewczynki ze sobą w podróż. Przydrożne parkingi, życie w trasie, granica, a wreszcie spotkanie z rodziną Lenki w Ukrainie, to dla dziewczynek ważna lekcja siostrzeństwa, dorastania w zmieniającym się na ich oczach świecie peryferii Europy. Ukraina, która dla Lenki jest symbolem domu i cudownego dzieciństwa, okaże się miejscem doświadczonym przez trudy życia i zmagania bohaterów. Dla Michała przymusowa podróż to czas dorastania do bycia tatą. Dzięki niej może w końcu przestanie uciekać przed swoimi demonami i odkryje, co w jego życiu jest tak naprawdę najważniejsze.

„Doppelganger. Sobowtór” – 24 lutego w kinach

Nowy film Jana Holoubka, który przenosi widzów w czas przełomu lat 70-tych i 80-tych, a jego akcja rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie. Hans (Jakub Gierszał) żyje w tętniącym życiem Strasburgu, korzystając z możliwości jakie daje Zachód, wtapia się w lokalną społeczność jednocześnie prowadząc działalność szpiegowską, natomiast Bitner (Tomasz Schuchardt) mieszka w Sopocie, angażuje się w działalność „Solidarności” i prowadzi spokojne, rodzinne życie. Z pozoru ich życia są zupełnie inne, jednak łączy ich przeszłość oraz konieczność zmierzenia się z własnymi słabościami i namiętnościami.

„Blisko” – 24 lutego w kinach

Zmysłowa i czuła opowieść o przyjaźni dwóch 13-latków, która podbiła festiwal w Cannes. Léo i Rémi uwielbiają spędzać ze sobą czas, jednak presja i ataki ze strony rówieśników sprawiają, że chłopcy coraz bardziej oddalają się od siebie.

Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3
Źródło: Filmowe premiery na luty 2023 - najciekawsze tytuły. Co obejrzeć w tym miesiącu?