Europejskie kraje otwierają się na koncerty. Na jakich zasadach odbędą się wydarzenia?

i

Autor: freeimages.pl/Lisa

Europejskie kraje otwierają się na koncerty. Na jakich zasadach odbędą się wydarzenia?

2021-04-14 8:39

Na powrót koncertów czekamy wszyscy i z każdym dniem robi się w tym temacie coraz lepiej. Kolejne kraje postanowiły iść w stronę powrotu do normalności i testują różne opcje koncertowe. Kiedy będziemy mogli wrócić pod scenę?

Przez pandemię koronawirusa, koncerty praktycznie zniknęły z życia codziennego i ciężko jednoznacznie stwierdzić, kiedy wrócimy pod sceny, by móc bawić się przy twórczości ulubionych artystów. Na szczęście, w różnych krajach europejskich trwają testy, dzięki którym koncerty miałyby wrócić do rzeczywistości.

Co tam w środku gra? - Kult

Koncerty powrócą jeszcze w 2021 roku? Trwają testy

Pierwsza była Barcelona, która przetestowała koncert na 5 tysięcy osób, niedługo Katalonia ma przetestować występy na 400 osób, a teraz Francja chce znowu organizować wydarzenia masowe. Jak podaje Gazeta.pl francuski związek producentów, prezenterów, festiwali oraz miejsc muzycznych PRODISS wystosował list do prezydenta Emmanuela Macrona, gdzie prosi go o przeprowadzenie podobnych koncertów testowych na terenie Francji.

Jak czytamy w liście:

Od kilku tygodni pracujemy nad eksperymentalnym projektem „Ambition Live Again”. Ale aby ten testowy koncert ujrzał światło dzienne, protokół musi zostać zatwierdzony przez władze Francji.

Przed wejściem na teren imprezy, uczestnicy mają być testowani błyskawicznymi testami.

Największe hity Krzysztofa Krawczyka