Koreański dom z papieru

i

Autor: Materiały Prasowe

Dom z papieru w wersji koreańskiej. Ogłoszono powstanie nowej odsłony

2020-12-02 9:32

Netflix ogłasza koreańską adaptację hiszpańskiego serialu Dom z papieru! Poznaliśmy pierwsze szczegóły wyjątkowej produkcji.

Netflix ogłasza nowy ekscytujący projekt - serial, który będzie koreańską adaptacją kultowego hiszpańskiego 'Domu z papieru'

Akcja serialu będzie rozgrywać się na Półwyspie Koreańskim. Reżyser adaptacji, Kim Hong-sun, to twórca takich telewizyjnych produkcji jak 'The Guest', 'Voice' i 'Black', a zarazem uznany twórca kryminałów fantastycznych. Za scenariusz odpowiedzialny jest Ryu Yong-jae wraz z zespołem, w którego portfolio znajdują się m.in. jedna z produkcji Netflix pt. 'Hologramowa miłość' (My Holo Love) czy serial tvN pt. 'Pamiętnik psychopaty' (Psychopath Diary). Nowy projekt jest efektem współpracy BH Entertainment i Contents Zium. 

Alex Pina, twórca i producent wykonawczy 'Domu z papieru' mówi:

Koreańscy twórcy od lat rozwijali swoją własną kulturę audiowizualną i specyficzny język. Podobnie jak w przypadku naszego serialu, udało się  im przełamać kulturowe granice przez co stali się punktem odniesienia dla tysięcy widzów na świecie, zwłaszcza tych młodych. To fascynujące, że świat Domu z papieru był dla kogoś na tyle ciekawy, że podjął się jego adaptacji. Myślę, że fakt przeniesienia miejsca akcji na Półwysep Koreański to znacząca zmiana, z której jestem bardzo zadowolony.

Przebrał się za postać z serialu "Dom z papieru" i terroryzował mieszkańców Włocławka

Od 2017 roku 'Dom z papieru' podbija świat. W kwietniu 2020 w ponad 65 milionach domów widzowie zdecydowali się obejrzeć kolejną (czwartą) odsłonę tego hiszpańskojęzycznego serialu. Aktualnie w produkcji jest piąty i ostatni sezon serii. 12 odcinków koreańskiej adaptacji pokaże znany temat w nowej odsłonie i ponownie zaangażuje fabułą widzów na całym świecie.