AC/DC kończą działalność: posłuchaj największych hitów zespołu.

i

Autor: fot. Screen z You Tube

Dlaczego AC/DC przez 2 lata ukrywali, że się reaktywują? Angus Young odpowiedział

2020-12-02 9:08

Powrót AC/DC z nowym albumem to wydarzenie, o którym cały czas mówi się bardzo dużo. Dlaczego zespół przez dwa lata ukrywał fakt, że postanawia się reaktywować? Angus Young wyjaśnił, dlaczego wszystko było trzymane w tajemnicy.

Gdy ogłoszono oficjalnie, że AC/DC wracają z nowym krążkiem i to z Brianem Johnsonem na wokalu, fani na całym świecie byli wniebowzięci. Wiadomo, grupa kazała na siebie trochę czekać, a niepewność związana z relacjami muzyków, tylko pogłębiała obawę, ze AC/DC już nie wrócą do grania. W końcu się udało i w listopadzie 2020, dostaliśmy album 'Power Up'. Dlaczego przez 2 lata, zespół ukrywał fakt, że się reaktywuje? Wyjaśnił to Angus Young.

Co tam w środku gra? - Motorhead

Dlaczego AC/DC ukrywali przez 2 lata, że się reaktywują?

W wywiadzie dla 'My Turning Point', zapytano Angusa Younga o to, dlaczego AC/DC nie nakręcało promocyjnie szumu w  mediach, tylko udostępniło pierwsze informacje o nowej płycie, nic wcześniej nie zapowiadając. Jak powiedział gitarzysta:

Wszyscy zgodziliśmy się, że najlepszy będzie spokój. Już wcześniej zdarzało nam się tak pracować. Trzymaliśmy to w tajemnicy aż do momentu, gdy miało zostać ujawnione światu. Takie podejście zawsze odpowiadało wszystkim w zespole.

Przypomnijmy, że nowy album AC/DC stał się hitem sprzedażowym w 18 krajach.