Disney ogranicza dostęp do 'Dumbo', 'Piotrusia Pana i 'Arystokratów'. Chodzi o rasistowski wydźwięk

i

Autor: screen: https://youtu.be/Q-8MbgMS6jo

Disney ogranicza dostęp do 'Dumbo', 'Piotrusia Pana i 'Arystokratów'. Chodzi o rasistowski wydźwięk

2021-01-27 11:50

Od jakiegoś czasu mówi się o tym, że Disney będzie cenzurował niektóre swoje produkcje. Okazuje się, że ocenzurowane mają zostać takie animacje jak 'Dumbo', 'Piotruś Pan' czy 'Arystokraci'.

Od jakiegoś czasu mówi się o tym, że Disney będzie cenzurował swoje klasyczne produkcje, które z biegiem lat mają wydźwięk, który może być dyskusyjny. Jakie filmy zostaną ocenzurowane i czy w ogóle będzie można je obejrzeć?

Filmy dla młodzieży - najlepsze filmy o nastolatkach.

Filmy Disneya zostaną ocenzurowane? Czego już nie zobaczymy?

Jak podało The Sun,filmy takie jak 'Dumbo', 'Piotruś Pan' i 'Arystokraci', mają zostać zaklasyfikowane jako tytuły tylko dla widzów powyżej siódmego roku życia. Dlaczego? Chodzi o sceny, które mogą mieć rasistowski wydźwięk i uczyć krzywdzących stereotypów związanych z grupami etnicznymi. Filmy trafią na platformę Disney+, a co z nich zniknie?

Z Dumbo ma zostać usunięty wątek wyśmiewający czarnoskórych Amerykanów, którzy pracowali na plantacjach bawełny. W 'Piotrusiu Panie' usunięta zostanie scena, która w karykaturalny sposób przedstawia rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej, zaś w 'Arystokratach' ma zostać wycięty motyw z kotem syjamskim Shun Gon, który został narysowany w taki sposób, że może obrażać ludność ze wschodniej azji.

Sonda
Wątki LGBT w animacjach. Dobry ruch Disneya?